Medalių džiugesį temdo artėjanti kartų kaita

2015 07 14 6:00
Airinė Palšytė: „Prieš ketverius metus universiadoje laimėjau sidabrą, todėl ir vėl norėjau medalio.“ LSSA nuotraukos

Pirmadienį Pietų Korėjoje baigėsi XXVIII vasaros studentų žaidynėse. Jose lietuvai iškovojo 5 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos medalius.

Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentas Česlovas Garbaliauskas pasibaigus universiadai džiaugėsi, kad daug sportininkų pateko į aštuntuką, o tai – labai geras rezultatas.

Sportininkai baigia aukštąsias

„Žinoma, džiaugiamės iškovotais medaliais ir tuo, jog jau trečią universiadą iš eilės esame antrame dešimtuke pagal iškovotų medalių skaičių. Taip pat smagu, jog daug sportininkų pateko į geriausių aštuntuką, parodė charakterį ir kovėsi iki pabaigos“, – teigė LSSA prezidentas.

Komandų bendrojoje įskaitoje Lietuva, pelniusi 9 medalius, užėmė 13 vietą. Pirmąją vietą užėmė šeimininkai Pietų Korėjos studentai, iškovoję 98 medalius (44 aukso, 28 sidabro ir 26 bronzos). Antri liko Rusijos atstovai – 122 medaliai (34, 39, 49), treti – Kinijos sportininkai – 72 (34, 22, 16). Iš viso universiados Pietų Korėjoje medalius iškovojo 64 valstybių studentai.

Pasak LSSA prezidento, po šios universiados teks išgyventi kartų kaitą, nes dauguma sportininkų jau baigė aukštąsias mokyklas arba yra per seni dalyvauti tokiose varžybose (amžiaus limitas – 28 metai).

„Dabar laukia kartų kaita, nes mūsų ryškiausi studentai-sportininkai jau nebegalės varžytis dėl amžiaus limito. Tačiau Lietuva visada turėjo ir turės naujų talentų, todėl tikimės, kad ir kitoje universiadoje džiuginsime gerais rezultatais.“

Auksas – per tropines liūtis

Medaliais universiadoje džiugino mūsų dziudo imtynininkai ir irkluotojai, o per savaitgalį Lietuvos apdovanojimų taupyklę aukso ir bronzos laimikiais papildė lengvaatlečiai. Pirmadienį 23 gimtadienį šventusi šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė tapo universiados čempione, o disko metikas Andrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.

Andrius Gudžius universiadoje pirmąkart iškovojo medalį, tačiau rezultatu liko nepatenkintas.

Penktą aukso medalį Lietuvos komandai iškovojusi A. Palšytė lyjant lietui ir pučiant stipriam bei žvarbiam vėjui pirmaisiais bandymais įveikė kartelę, iškeltą į 175, 180 bei 184 cm aukštį. O kai varžovės neįveikė paskutinio barjero, lietuvė atsisakė bandymų 188 cm aukštyje.

Sidabro medaliu apdovanotos dvi sportininkės, įveikusios 180 cm – tai amerikietė Elizabeth Boyer bei latvė Madara Onuzane. 180 cm įveikė dar keturios šuolininkės, tačiau dėl didesnio bandymų skaičiaus liko be medalių.

„Per finalą sėdėjau nusisukusi nuo sektoriaus, todėl nežinojau, kaip varžovėms sekasi. Ir tik vėliau pamačiau, kad joms aukštis nepaklūsta. Žvilgtelėjau į protokolą – pasirodo, aš vienintelė įveikusi 184 cm aukštį. Pradėjau svarstyti – negi tokio rezultato gali pakakti, kad tačiau čempione? – iškart po finalo įspūdžiais dalijosi A. Palšytė.

Ji pripažino, kad oro sąlygos sportininkių nelepino: tropinis vėjas, liūtys, lietūs.

„Pergalė – kažkas fantastiško, – džiūgavo sportininkė. – Prieš ketverius metus universiadoje laimėjau sidabrą, todėl ir vėl norėjau medalio. Tokiomis oro sąlygomis padariau tai, ką galėjau.“

Pirmadienį namo grįžusi čempionė prisipažino neturėsiu kada švęsti savo gimtadienio, nes jau ketvirtadienį ji išvyksta į „Deimantinės lygos“ varžybas.

Bronzos medalį A. Gudžius laimėjo geriausiu antruoju bandymu įrankį nuskraidinęs 62,54 metro. Aukso medalį iškovojo belgas Philipas Milanovas (64,15 m), sidabro – lietuvį paskutiniu bandymu vos 4 cm aplenkęs australas Matthew Denny (62,58 m).

„Tai mano pirmas medalis. Kai praėjusį kartą dalyvavau universiadoje, buvau traumuotas ir likau tryliktas. Šiemet – trečias, bet nesu patenkintas rezultatu. Tikėjausi pasirodyti kur kas geriau“, – nusivylimo neslėpė A. Gudžius.

Daug atletų – aštuntukuose

Pasirodymą universiadoje lietuviai baigė pirmadienį rankinio ir krepšinio rungtynėmis. Artūro Juškėno treniruojama Lietuvos studentų rankinio rinktinė 25:31 turėjo pripažinti Brazilijos pranašumą ir užėmė aštuntą vietą.

Pralaimėjimu varžybas universiadoje baigė ir krepšininkai. Per rungtynes dėl 5 vietos Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 58:69 neatsilaikė Prancūzijos ekipai. Iš kovos dėl medalių mūsų pasitraukė ketvirtfinalyje po nesėkmingo ketvirto kėlinuko (6:25) pralaimėdami JAV studentams 48:70.

3000 metrų kliūtinio bėgimo varžybose Justinas Beržanskis (8:43,34 min.) užėmė 7 vietą, o Monika Juodeškaitė 5000 m bėgime liko keturiolikta (16:24,42 min.).

Aštunta rutulio stūmimo sektoriuje liko Giedrė Kupstytė. Ji įrankį nustūmė 15,31 m. Ypač nesėkmingai estafečių 4 po 100 m atrankos varžybose startavo Lietuvos vyrų bei moterų kvartetai. Abi mūsų šalies ekipos suklydo perduodamos estafetės lazdelę ir buvo diskvalifikuotos.