Medalių medžioklė Lenkijoje baigta

2009 03 30 0:00
Per moterų sprinto rungtį kovoje dėl bronzos S.Krupeckaitė (dešinėje) už nugaros paliko baltarusę O.Panariną.

Vakar Lenkijos mieste Pruškove baigėsi pasaulio dviračių treko čempionatas, jame Lietuvos atstovės pelnė 4 apdovanojimus.

Trečiadienį Simona Krupeckaitė 500 metrų sprinto rungtyje pasiekė pasaulio rekordą (33,296 sek.) ir iškovojo aukso medalį.

Kitą dieną Simona kartu su Gintare Gaivenyte per komandines 500 metrų sprinto lenktynes pasipuošė bronzos medaliais.

Šeštadienį S.Krupeckaitė laimėjo dar vieną bronzinį apdovanojimą.

Pagal laiką pranoko nugalėtoją.

Pasaulio rekordininkė iš Lietuvos liko trečia 200 m sprinto rungtyje.

"Mažajame finale" S.Krupeckaitė du kartus (11,277 sek. ir 11,524 sek.) aplenkė baltarusę Olgą Panariną.

Šioje rungtyje triumfavo britė Victoria Pendleton, finale įveikusi Willy Kanis iš Olandijos, kuriai lietuvaitė pralaimėjo pusfinalyje.

Įdomu, kad čempionės kovoje dėl aukso parodytas geriausias laikas (11,714 sek.) net 0,437 blogesnis už tą, kuri S.Krupeckaitė užfiksavo rungdamasi dėl bronzos.

Pakeliui į pusfinalį lietuvė buvo nurungusi tris varžoves - Dianą Marią Garcią Orrego iš Kolumbijos, italę Elisą Frisoni ir olandę Yvonnę Hijgenaar.

200 m sprinto rungtyje G.Gaivenytė pasirodymą baigė jau šešioliktfinalyje, ji nusileido ukrainietei Liubovei Šulikai.

Keirine pritrūko jėgų

Vakar Pruškove S.Krupeckaitė nesėkmingai startavo keirino (8 ratų) rungtyje.

Dvidešimties dalyvių rungtyje Lietuvos dviratininkė laimėjo vieną iš trijų pirmojo rato atrankos važiavimų, tačiau per antrąjį ratą liko paskutinė - šešta. Tarp šešių geriausių sportininkių ji nepateko ir važiavime dėl 7-12 vietų nedalyvavo.

Tuo metu daugiakovėje (omnium) šeštą vietą tarp šešiolikos dalyvių užėmė Vilija Sereikaitė, per penkias rungtis surinkusi 34 taškus.

Lietuvė laimėjo 2 km persekiojimą (1 tšk.), buvo ketvirta 200 m sprinte ir 500 m atskiro starto lenktynėse (po 4 tšk.), taškų lenktynėse finišavo dvylikta (12 tšk.) ir skrečo rungtyje tenkinosi tryliktąja (13 tšk.) pozicija.

Moterų daugiakovės planetos čempionės aukso medalį iškovojo australė Josephine Tomič (26 tšk.), aplenkusi kanadietę Tarą Whitten ir olandę Yvonnę Hijgenaar (po 27 taškus).