Medalių skrynia pilnėja

2010 03 26 0:00
V.Sereikaitė (nuotr. kairėje) ir G.Gaivenytė su S.Krupeckaitė (nuotr. dešinėje) pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalius.
AFP/Scanpix nuotraukos

Pasaulio dviračių treko čempionate Danijos sostinėje Kopenhagoje Lietuvos sportininkės toliau džiugina savo gerbėjus.

Vakar vakare komandinio sprinto 500 m lenktynėse 27 metų Simona Krupeckaitė ir 23-ejų Gintarė Gaivenytė iškovojo bronzos medalius. Mažajame finale lietuvaitės pranoko brites Victorią Pendleton ir Jessicą Varnish. Lietuvės distanciją nuskriejo per 33,109 sek., britės - per 33,593. Kvalifikacijoje mūsiškių duetas taip pat buvo greitesnis už brites (atitinkamai 33,261 ir 33,383 sek.).

Planetos čempionėmis tapo australės Anna Meares ir Kaarle McCulloch, pasiekusios naują komandinio sprinto pasaulio rekordą - 32,923 sek. Antros liko Kinijos dviratininkės Jinjie Gong bei Junhong Lin (33,192). Įdomu, kad finale S.Krupeckaitės ir G.Gaivenytės laikas buvo geresnis nei kinių, tačiau pakilti aukščiau trečiosios vietos neleido prastesnis rezultatas kvalifikacijoje.

Priminsime, kad pirmąjį medalį pasaulio čempionate Lietuvai užvakar iškovojo S.Krupeckaitė. Pasaulio rekordininkė užėmė antrąją vietą savo mėgiamoje 500 m sprinto rungtyje.

Tą patį vakarą ant nugalėtojų pakylos kopė ir Vilija Sereikaitė. Ji laimėjo bronzos medalį 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse. Kovoje dėl trečiosios vietos 23-ejų lietuvė (3:32,085) pranoko ketveriais metais vyresnę Alison Shanks (3:32,733) iš Naujosios Zelandijos. Auksą šioje rungtyje iškovojo amerikietė Sarah Hammer (3:28,601), sidabrą - britė Wendy Houvenaghel (3:32,496).

Vakar Lietuvos moterų rinktinei labai nepasisekė 3 km komandinėse persekiojimo lenktynėse. Svetlana Pauliukaitė, V.Sereikaitė ir Aušrinė Trebaitė distanciją įveikė per 3 min. 37,102 sek. ir buvo paskutinės, 15-os. Maža to, lietuvių trejetukas po finišo buvo diskvalifikuotas.

Savo jėgas išmėgino ir vienintelis Lietuvos komandos vyras pasaulio pirmenybėse Gediminas Bagdonas. Jis 4 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse sugaišo 4 min. 33,590 sek. ir užėmė 22 vietą tarp 26 dalyvių. Nuo nugalėtoju tapusio Jesse Sergento iš Naujosios Zelandijos lietuvis atsiliko net 17,602 sek.