Melburne - be staigmenų

2014 01 14 18:09
B.Tomičiaus pasipriešinimas R.Nadaliui tetruko setą. AFP/Scanpix nuotrauka

Atvirosiose Australijos teniso pirmenybėse ("Australian Open") vakar baigėsi pirmojo rato varžybos.

Vyrų vienetų turnyre pirmoji pasaulio raketė ispanas Rafaelis Nadalis žaidė su perspektyviuoju australu Bernardu Tomičiumi. Tačiau intriguojanti dvikova užtruko vos 39 minutes. R.Nadaliui laimėjus pirmąjį setą 6:4, B.Tomičius atsisakė tęsti mačą. Anksčiau australas kartais būdavo kritikuojamas, kad aikštelėje atiduoda ne visas jėgas. Tad jo sprendimą trauktis vakar publika palydėjo švilpimu.

"Džiaugiausi pasitaikiusia galimybe išmėginti jėgas su R.Nadaliu. Deja, negalėjau su juo konkuruoti. Man buvo sunku priimti tokį sprendimą, todėl atsiprašau visų žiūrovų", - sakė B.Tomičius. Areną jis paliko dėl kairiosios šlaunies skausmo. B.Tomičiui buvo nelengva kentėti ir alinantį karštį - Melburne vidurdienį oro temperatūra pakilo iki +42 laipsnių.

Po puspenktos valandos trukusios dvikovos prancūzas G.Simonas (nuotraukoje) šventė pergalę prieš vokietį D.Brandsą./Reuters/Scanpix nuotrauka

Dėl atsinaujinusios kulkšnies traumos iš varžybų nuratė pasitraukti ir amerikietis Johnas Isneris (13 reitingas), kovą su slovaku Martinu Kližanu pralaimėdamas 2:6, 6:7 (6:8).

Kai kurios dvikovos Melburne užtruko itin ilgai. Po 4 val. 32 min. trukusių varžybų prancūzas Gillesas Simonas (18) palaužė vokietį Danielį Brandsą - 6:7 (4:7), 6:4, 3:6, 6:3, 16:14. Italui Andreasui Seppiui (24) prireikė 4 val. 18 min., kad nugalėtų australą Lleytoną Hewittą - 7:6 (7:4), 6:3, 5:7, 5:7, 7:5.

Varžybų favoritai pirmąjį etapą įveikė užtikrintai. Britas Andy Murray (4) nugalėjo japoną Go Soedą - 6:1, 6:1, 6:3, argentinietis Juanas Martinas Del Potro (5) įveikė amerikietį Rhyne'ą Williamsą - 6:7 (1:7), 6:3, 6:4, 6:4 , šveicaras Roger Federeris (6) laimėjo prieš australą Jamesą Duckworthą - 6:4, 6:4, 6:2, prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga (10) eliminavo italą Filippą Volandrį - 7:5, 6:3, 6:3.

Moterų varžybose dviejų pastarųjų "Australian Open" čempionatų nugalėtoja baltarusė Viktorija Azarenka (2) palaužė švedę Johanną Larssona - 7:6 (7:2), 6:2, rusė Marija Šarapova (3) įveikė amerikietę Bethanie Mattek-Sands - 6:3, 6:4, lenkė Agnieszka Radwanska (5) nugalėjo Juliją Putincevą iš Kazachstano - 6:0, 5:7, 6:2, serbė Jelena Jankovič (8) eliminavo japonę Misaki Doi - 6:1, 6:2, o danė Caroline Wozniacki (10) nepervargo žaisdama su ispane Lourdes Dominguez Lino - 6:0, 6:2.

Šiandien Australijos čempionate prasideda antrojo etapo (1/32 finalo) kovos. Varžybų prizų fondas Melburne - 33 mln. Australijos dolerių (75 mln. litų).