Melburne - ispaniškoji korida

2009 01 31 0:00
F.Verdasco "Didžiojo kirčio" varžybų pusfinalyje dalyvavo pirmą kartą per savo karjerą.

Dramatiškas net 5 valandas 14 minučių Melburne trukęs dviejų kairiarankių Ispanijos tenisininkų pusfinalis kelią į finalą atvėrė Rafaeliui Nadaliui.

Australijos atvirosiose teniso pirmenybėse penktadienį, kepinant 44 laipsnių karščiui, paaiškėjo antrasis vyrų vienetų varžybų finalo dalyvis. Juo tapo pirmoji pasaulio raketė 22 metų R.Nadalis. Jis po dramatiškos pusfinalio kovos 6:7 (4:7), 6:4, 7:6 (7:2), 6:7 (1:7), 6:4 įveikė 25-erių tautietį Fernando Verdasco.

Sekmadienį finale R.Nadalis susitiks su amžinuoju varžovu antrąja pasaulio rakete 27 metų šveicaru Rogeriu Federeriu.

Šiandien įvyks moterų vienetų varžybų finalas, jame kovos amerikietė Serena Williams ir rusė Dinara Safina.

Moterų dvejetų čempionėmis tapo dešimtos pagal reitingą amerikietės seserys Serena ir Venus Williams. Jos penktadienį finale per 76 minutes įveikė devintąją turnyro Melburne porą - slovakę Danielą Hantuchovą ir japonę Ai Sugiyamą. Tai buvo jau aštuntasis JAV tenisininkių iškovotas dvejetų titulas "Grand Slam" serijos turnyruose bei trečioji pergalė Australijos čempionate. Melburno korte dvejetuose amerikietės triumfavo 2001 ir 2003 metais. Beje, "Grand Slam" serijos turnyrų finaluose Serena ir Venus nė karto nepralaimėjo.