Merginoms koją pakišo žirgas

2009 08 19 0:00
Estafečių varžybose D.Rimšaitei nepakluso žirgas.

Anglijos sostinėje Londone surengtas šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionatas pirmadienį baigėsi moterų ir vyrų estafečių varžybomis.

Lietuvos vyrai užėmė šeštąją vietą tarp šešiolikos komandų, o moterų rinktinė nebaigė varžybų ir tenkinosi tryliktąja vieta tarp keturiolikos ekipų.

Edvinas Krungolcas su Justinu Kinderiu surinko 6386 taškus ir nuo bronzą iškovojusių egiptiečių brolių Amro ir Omaro El Geziry atsiliko 222 taškais. Lietuvos penkiakovininkai fechtavimosi rungtyje užėmė šeštąją vietą (872 tšk.), plaukimo varžybose buvo ketvirti (1448 tšk.), jodami liko aštunti (1054 tšk.), o šaudymo ir bėgimo dvikovėje tenkinosi devintąja vieta (3012 tšk.).

Aukso medalius iškovojo čekai Davidas Svoboda bei Ondrejus Polivka (6642 tšk.), vos 6 taškais aplenkę Rusijos porą Andrejų Moisejevą ir Ilją Frolovą.

Lietuvos penkiakovininkės Laura Asadauskaitė ir Donata Rimšaitė pretendavo į medalius, tačiau jų planus sujaukė jojimo rungtis. Lietuvės užėmė antrąją vietą fechtavimosi varžybose (910 taškų) ir buvo septintos plaukimo rungtyje (1224 tšk.), bet jojime "uždirbo" net 1220 baudos taškų. Negavusios įskaitinių taškų, jos nestartavo šaudymo ir bėgimo dvikovėje.

Labai nepasisekė D.Rimšaitei - ji krito nuo žirgo. Donata buvo nugabenta į ligoninę, laimei, mergina rimtų sužalojimų nepatyrė.

Surinkusios 2134 taškus lietuvės dar sugebėjo aplenkti Ukrainos porą.

Pasaulio čempionėmis tapo Čekijos sportininkės Lucie Grolichova ir Natalie Dianova (6064 tšk.), už savęs palikusios vokietes Leną Schoneborn ir Evą Troutmann (5988 tšk.) bei lenkes Sylviją Czwojdzinską ir Pauliną Boenisz (5914 tšk.).

Iš pasaulio pirmenybių Lietuvos penkiakovininkai vakar grįžo ne tuščiomis. Asmeninėse varžybose L.Asadauskaitė iškovojo sidabrą, o Edvinas Krungolcas, Andrejus Zadneprovskis ir Justinas Kinderis pelnė bronzą komandinėje įskaitoje.