Merginos nebepasipuoš medaliais

2009 08 01 0:00
Tailande L.Pikčiūtė yra viena rezultatyviausių Lietuvos rinktinėje.

Lietuvos devyniolikmetės krepšininkės du kėlinius priešinosi ispanėms, bet per likusius du ketvirčius buvo sutriuškintos.

Tailande vykstančiame pasaulio jaunių merginų (iki 19 metų) čempionate trenerės Ramunės Kumpienės auklėtinės ketvirtfinalyje 47:79 (18:23, 13:12, 8:19, 8:25) nusileido bendraamžėms iš Ispanijos ir toliau kovos dėl 5-8 vietų.

Praėjusių metų Europos čempiones lietuves vėl pražudė klaidos ir netaiklūs metimai iš vidutinio nuotolio. Mūsų merginos prarado kamuolį net 27 kartus (ispanės - 11), jų dvitaškių metimų pataikymo procentas - 27,3 (12/44).

Po dviejų kėlinių Ispanijos rinktinė pirmavo tik 35:31, nors mūsų komanda ir darė klaidų, o trečio ketvirčio pradžioje skirtumas buvo sumažėjęs iki 2 taškų (35:33). Tačiau tada varžovės 19:4 laimėjo 6 minučių dalį ir atitrūko nebepavejamai - 54:37.

Lietuvos ekipoje rezultatyviausiai žaidė Giedrė Paugaitė - 15 taškų (2-5/12) ir 11 atkovotų kamuolių, Eglė Šikšniūtė - 14 (2-3/15, 6 kld.) ir Marina Solopova - 8 (3-2/9, 5 kld.). Ypač nesėkmingai rungtyniavo Inesa Visgaudaitė. Ji per 29 minutes prametė visus 6 tritaškius ir 6 kartus prarado kamuolį.

Šiandien lietuvės pradės kovas dėl 5-8 vietų. Jos žais su Rusijos komanda, kuri ketvirtfinalyje 65:67 nusileido Argentinai. Argentinietės šiandien pusfinalyje susikaus su ispanėmis. Kitą pusfinalio porą sudarys Kanados rinktinė, 50:49 įveikusi Australijos ekipą, ir JAV, 88:75 parklupdžiusios prancūzes.

Rytoj planetos pirmenybės Tailande baigsis. O ketvirtadienį varžybas pradėjo Lietuvos šešiolikmetės, žaidžiančios Europos čempionate Italijoje. Pirmąsias D grupės rungtynes trenerės Živilės Mikalauskaitės auklėtinės 52:72 (16:15, 9:22, 19:18, 7:18) pralaimėjo bendraamžėms iš Prancūzijos. 11 taškų mūsų komandai pelnė Monika Aleksaitė, 9 - Ieva Kazlauskaitė. Vakar lietuvės žaidė su Vokietijos rinktine.