Merginos veržiasi į ketvertuką

2010 07 23 0:00

Pergalingai baigusios Europos merginų jaunimo (iki 20 metų) krepšinio čempionato aštuntfinalio etapą mūsų šalies krepšininkės šiandien stoja į kovą dėl vietos pusfinalyje.

Per Latvijoje vykstančių pirmenybių paskutines antrojo etapo F grupės rungtynes mūsiškės 72:54 (12:28, 17:6, 22:7, 21:13) nugalėjo autsaiderę Italijos komandą ir grupėje užėmė antrąją vietą. Tai buvo trečioji Ramunės Kumpienės treniruojamos ekipos pergalė.

Po 15 taškų nugalėtojoms pelnė Marina Solopova (3-2/10) ir Eglė Šikšniūtė, 10 - Lina Pikčiūtė (10 atk. kam.), 8 - Gabrielė Gutauskaitė.

Pirmame kėlinyje Italijos krepšininkės įgijo 16 taškų persvarą (28:12). Mūsų žaidėjoms teko susikaupti ir vytis varžoves. Trečiojo kėlinio pradžioje lietuvės jau pirmavo 36:34. Sėkmingai besigindamos jos nutolo ir užtikrintai laimėjo.

F grupės nugalėtoja tapo Ispanijos ekipa, 80:57 įveikusi Turkijos krepšininkes, kurios buvo trečios. Ketvirtąją vietą užėmusi Serbijos rinktinė, 89:72 nugalėjusi baltaruses, irgi iškopė į ketvirtfinalį.

Šiandien prasidedančiose ketvirtfinalio varžybose lietuvės susitiks su trečiąją vietą E grupėje užėmusiomis prancūzėmis. Kituose mačuose kausis Rusija su Serbija, Ispanija su Ukraina ir Latvija su Turkija.

Po antrojo varžybų etapo beveik visose pagrindinėse statistinėse kategorijose ir toliau pirmauja Lietuvos rinktinės lyderės M.Solopova ir Giedrė Paugaitė. M.Solopova tebėra čempionato lyderė pagal pelnomus taškus (vid. 22,2), ji pirmauja ir pagal perimtų kamuolių rodiklius (vid. 2,7). Aukštaūgė G.Paugaitė pagal atkovotus kamuolius nukrito į antrąją vietą (vid. 11,8), antra ji ir pagal blokuotus metimus (vid. 2,7). Lietuvos rinktinė, leidžianti varžovėms pelnyti vidutiniškai 57,8 taško, užima antrąją vietą. Mūsų komanda antra ir pagal atkovotus kamuolius (vid. 47), o pagal blokuotų kamuolių rodiklius Lietuvos rinktinė pirmauja (vid. 5).