Merginų laukia slovėnių barjeras

2010 08 06 0:00
Per rungtynes su turkėmis aikštelėje pabuvojo visos 12 Lietuvos krepšininkių (priekyje N.Skadaitė, kairėje M.Grigalauskytė).

Slovakijoje vykstančių Europos merginų (iki 18 metų) krepšinio pirmenybių ketvirtfinalyje šiandien Lietuvos rinktinė žais su Slovėnijos komanda.

Mūsų šalies krepšininkės antrojo etapo F grupės paskutines rungtynes pralaimėjo Turkijos komandai - 65:80 (14:24, 14:21, 22:19, 15:16), tačiau šios rungtynės nieko nepakeitė. F grupėje lietuvės išliko antros.

Visos žaidė.

Tai buvo antra lietuvaičių nesėkmė šiame čempionate (pirmajame etape jos pralaimėjo F grupės lyderėms italėms).

Per rungtynes su turkėmis 18 taškų į varžovių krepšį įmetė Santa Okockytė, po 12 - Monika Grigalauskytė ir Laura Svarytė. Nugalėtojų gretose išsiskyrė 22 taškus pelniusi Ozge Kavurmacioglu.

Šioje dvikovoje Turkijos krepšininkės iš karto išsiveržė į priekį. Jau pirmame kėlinuke jos atsiplėšė daugiau nei dešimčia taškų, antrame buvo labiausiai nutolusios (26 taškais) nuo lietuvių - 35:14, o situaciją kontroliavo iki pat rungtynių pabaigos. Tiesa, ketvirtame kėlinuke mūsų šalies merginas nuo varžovių skyrė jau tik 8 taškai (56:64), tačiau netrukus turkės padidino tempą ir nubėgo tolyn.

Kadangi Lietuvos rinktinė jau po pergalės prieš prancūzes buvo užsitikrinusi vietą atkrintamosiose varžybose, trečiadienio vakarą jų treneris Aurimas Jasilionis su turkėmis leido pažaisti visoms mūsų krepšininkėms.

Padėjo italės

Nors prieš lietuves turkės laimėjo įspūdingai (80:65), tai nesuteikė papildomo džiaugsmo - į ketvirtfinalį jos nepateko.

Šiandienės Lietuvos krepšininkių varžovės paaiškėjo po paskutinių aštuntfinalio etapo F grupės rungtynių, kuriose Italijos ekipa tik po pratęsimo 62:58 (14:14, 16:12, 9:16, 15:12, 8:4) nugalėjo Prancūzijos rinktinę. Iškovojusios visas penkias pergales italės užėmė pirmąją

vietą grupėje. Po jų atsistojo trejas rungtynes iš penkių laimėjusios Lietuvos krepšininkės. Jos aplenkė prancūzes, nes laimėjo tarpusavio susitikimą. Išsaugoti antrąją vietą lietuvėms padėjo italės, jei šios būtų pralaimėjusios, šiandien mūsų merginos susitiktų su Rusijos komanda. Į čempionato ketvirtfinalį pateko po keturias geriausias grupių komandas.

Tad šį vakarą (22.15 val. Lietuvos laiku) mūsų šalies krepšininkės susikaus su E grupėje trečiąją vietą užėmusia Slovėnijos komanda. Kitos ketvirtfinalio poros - Ispanija ir Ukraina, Rusija ir Prancūzija, Italija ir Švedija.