Metai palydėti tradiciniu bėgimu

2008 01 03 0:00
Prie starto linijos bėgikai, vilkintys Kalėdų Senelio apranga.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Sostinės gatvėmis bėgimo varžybos vyko jau 32-ą kartą. Pagal tradiciją jis prasidėjo nuo "Žalgirio" stadiono, bėgikai ten pat ir finišavo. Prie starto linijos stojo 756 bėgimo mėgėjai, nemažai jų vilkėjo Kalėdų Senelio apranga. Ją bėgimo dalyviams parūpino "Žalgirio" stadiono direktorius Jonas Grigas, jau daug metų besirūpinantis Naujamečio bėgimo organizavimu.

Bėgikai distanciją galėjo pasirinkti pagal savo galimybes ir fizinį pasirengimą. Varžytasi 5 ir 12 kilometrų distancijose. Starterio šūviu bėgimo pradžią paskelbė Vilniaus meras Juozas Imbrasas.

Pagrindinę 12 kilometrų distanciją greičiausiai atbėgo ir nugalėtojais tapo šiaulietė Rasa Drazdauskaitė ir Marius Diliūnas iš Pakruojo.

Tarp moterų pirmavusi R.Drazdauskaitė distanciją įveikė per 42 min. 24 sek. ir beveik 4 minutėmis aplenkė antrosios vietos laimėtoją vilnietę Vaidą Žusinaitę (46 min. 15 sek.). Trečioji finišo liniją kirto dar viena bėgikė iš sostinės Aistė Traubaitė (46 min. 30 sek.).

M.Diliūnas 12 kilometrų nubėgo per 37 min. 6 sekundes. Antrąją vietą užėmė kėdainiškis Aurimas Skinulis ir nuo nugalėtojo atsiliko tik 8 sekundėmis. Trečias liko šiaulietis Vygantas Juškevičius (39 min. 32 sek.).

5 km distanciją greičiausiai įveikė vilniečiai - Lina Batulevičiūtė (20 min. 12 sek.) ir Tomas Matijošius (14 min. 54 sek.).

Vyriausias bėgimo dalyvis buvo 85 metų Vladas Levickas, o dvejų metukų Martynas Šiško bėgo kartu su savo močiute. 49 metų kūno kultūros mokytojas Vytautas Stanevičius, dirbantis sostinės Šv. Kristoforo vidurinėje mokykloje, nėra praleidęs nė vieno Naujamečio bėgimo.