Metų laureatai

2011 11 21 9:18

Teniso profesionalų asociacija (ATP) paskelbė labiausiai nusipelniusius 2011-ųjų sezono žaidėjus.

Metų tenisininko titulas atiteko 24-erių metų serbui Novakui Džokovičiui. Šį sezoną jis iškovojo 10 trofėjų, įskaitant ir tris "Didžiojo kirčio" turnyrus. Jis iškovojo 69 pergales ir patyrė tik keturis pralaimėjimus. 2011-ųjų sezoną Novakas pradėjo įspūdinga pergalių serija - laimėjo 41 susitikimą iš eilės. Iki legendinio JAV tenisininko Johno McEnroe rekordo, pasiekto 1984 metais, serbui pritrūko vienintelės pergalės.

Geriausiu metų duetu paskelbti amerikiečiai broliai Bobas ir Mike'as Bryanai. Jie jau septintą kartą per pastaruosius devynerius metus pelnė geriausio teniso dueto titulą. Šiemet broliai laimėjo aštuonis turnyrus, įskaitant du "Didžiojo kirčio" ir du "Masters" serijos. Bryanai pasiekė rekordą - per karjerą jau laimėjo 75 turnyrus.

Metų sugrįžimo nominacijos laureatu tapo argentinietis Juanas Martinas del Potro. Buvusi ketvirtoji pasaulio raketė dėl riešo traumos ATP klasifikacijoje šiemet buvo nukritęs į 485 vietą, tačiau dabar jau yra 11 pozicijoje.

Stefano Edbergo prizą už sportinę veiklą (renka ATP žaidėjai) jau septintą kartą pelnė šveicaras Roger Federeris.

Didžiausią pažangą padariusio tenisininku paskelbtas 28-erių JAV sportininkas Alexas Bogomolovas. Metų pradžioje ATP klasifikacijoje jis buvo 166-as, dabar 33-ias.

Metų naujoko titulu džiaugiasi 20-metis kanadietis Milošas Raoničius. Šiemet jis iš 156 vietos šoktelėjo į 31-ąją.

Arthuro Ashe'o garbei įsteigtą prizą už labdaringą veiklą šiemet pelnė 25-erių ispanas Rafaelis Nadalis. Jo labdaros fondas socialiai remtinam jaunimui padeda per sportą integruotis į visuomenę.