LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIA

Minske kibirkščiuoja pasaulio ledo ritulininkų aistros dėl aukso

Švedijos rinktinė (geltona apranga) vakar  po baudinių serijos nugalėjo Čekijos ekipą. Reuters/Scanpix nuotrauka

Baltarusijos sostinėje vykstančiame pasaulio vyrų ledo ritulio šešiolikos komandų čempionate po dviejų turų pralaimėjimo kartėlio dar nepatyrė penkios rinktinės - Norvegijos, Švedijos, Rusijos, JAV ir Vokietijos.

Antrą pergalę antro turo dvikovoje iškovojo ir A grupėje į antrąją poziciją pakilo čempionės titulą ginanti Švedijos (5 tšk.) rinktinė. Ji sekmadienį po baudinių serijos 4:3 (1:2, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0) nugalėjo ketvirtojoje pozicijoje esančią Čekijos (3 tšk.) ekipą. A grupėje antrą pergalę iškovojo ir lydere tapo Norvegijos rinktinė, kuri pernai pasaulio čempionate liko dešimta. Vakar norvegai 4:3 (1:2, 2:0, 1:1) įveikė Danijos ledo ritulininkus, kurie šiuo metu yra grupės autsaideriai.

B grupėje antra pergale džiaugėsi triskart pasaulio čempionė (1993, 2008 ir 2009 m.), pernai pasaulio pirmenybėse šešta likusi Rusijos (6 tšk.) komanda. Sekmadienį Rusijos ledo ritulininkai 4:2 (2:1, 2:1, 0:0) triumfavo prieš ketvirtąją vietą praėjusių metų pirmenybėse užėmusią, dabar Minske antrą nesėkmę iš eilės patyrusią Suomijos ekipą. Pirmą pergalę B grupėje vakar iškovojo šeimininkai baltarusiai, jie 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) įveikė Kazachstano ekipą.

Kiekvienos grupės keturios geriausios komandos pateks į pasaulio ledo ritulio čempionato ketvirtfinalį.

A grupė

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Norvegija 2 2 0 0 0 7:3 6

2. Švedija 2 1 1 0 0 7:3 5

3. Kanada 2 1 0 1 0 6:4 4

4. Čekija 2 0 1 1 0 6:6 3

5. Italija 2 1 0 0 1 2:4 3

6. Prancūzija 2 1 0 1 4:4 2

7. Slovakija 2 0 0 1 3 3:7 1

8. Danija 2 0 0 0 2 3:7 0