Mūsų orientacininkės pažėrė medalių

2008 09 29 0:00
Moterų estafetės sidabrinės prizininkės: (iš kairės) V.Reinartaitė, R.Arlauskienė, iškovojusi vieną aukso ir du sidabro medalius, K.Mickevičiūtė, besidžiaugianti dviem vicečempionės titulais.

Lietuvos pajūryje surengtame Europos orientavimosi kalnų dviračiais čempionate mūsų šalies sportininkės pelnė net keturias prizines vietas.

Šeštadienį jau ketvirtą kartą šiame čempionate Lietuvos orientacininkės lipo ant prizininkių pakylos.

Estafečių varžybomis šeštadienį Nidoje baigėsi Europos čempionatas. Moterų estafetėje Lietuvos komanda - Vaida Reinartaitė, Ramunė Arlauskienė ir Karolina Mickevičiūtė - pelnė sidabrą. Mūsų šalies orientacininkės 11,950 km distanciją, kurioje 18 kontrolinių punktų (KP), įveikė per 2.14:36. Aukso medalius iškovojo Suomijos moterų rinktinė - 2.12:01. Bronza atiteko Austrijos komandai - 2.15:37.

Lietuvos vyrų komanda (Vytenis Benetis, Regimantas Kavaliauskas ir Donatas Čelkys) liko vienuolikta (2.23:26). Vyrų estafetės (14,800 km su 22 KP) čempionais tapo danai (2.06:56), jie aplenkė šveicarus (2.08:29) ir čekus (2.09:01).

Lietuvos orientacininkai šauniai pasirodė šiame čempionate. Jie ne tik puikiai organizavo varžybas (gerai parinko bei parengė trasas gražiausioje Lietuvos pajūrio vietoje Neringoje), bet ir ne sykį džiugino savo gerbėjus. Tiesa, šį kartą kukliai pasirodė Lietuvos vyrai. Užtat net keturias prizines vietas iškovojo mūsų šalies orientacininkės. Du medalius - abu sidabro - šiose Europos pirmenybėse pelnė K.Mickevičiūtė. Be jau minėtos estafetės, ji finišavo antra ir ilgojoje trasoje.

O daugiausia - net tris medalius šių metų Europos čempionate pelnė nepailstanti Lietuvos rinktinės senbuvė 35-erių Ramunė Arlauskienė. Praėjusią savaitę ji savo trofėjų kolekciją papildė vienu aukso (ilgojoje trasoje) ir dviem sidabro (sprinto rungtyje ir estafetėje) medaliais. Beje, 2005 metų pasaulio orientavimosi kalnų dviračiais čempionate Slovakijoje Ramunė iškovojo bronzą vidutinėje trasoje. Ši orientacininkė yra ir daugkartinė Lietuvos orientavimosi slidėmis čempionė.