Mūsų slidininkų trijulė išsiaiškino nereikalingąjį

2010 02 22 0:00
Po kontrolinių varžybų tarp Lietuvos slidininkų paaiškėjo, kad šiandien komandinio sprinto rungtyje startuos olimpiniai debiutantai M.Strolia (kairėje) ir M.Vaičiulis.
LTOK nuotrauka

Vankuverio žiemos olimpinėms žaidynėms persiritus pusiaukelę, dauguma mūsų sportininkų jau baigė savo pasirodymus.

Lietuvos garbę paskutinę olimpinę savaitę dar gins kalnų slidininkas Vitalijus Rumiancevas ir šiandien slidinėjimo estafetėje startuosiantys Mantas Strolia bei Modestas Vaičiulis. Vakar V.Rumiancevas varžėsi slalomo milžino, o šeštadienį kovos slalomo rungtyje.

Eliminavo A.Novoselskį.

Vyrų komandinio sprinto varžybose - paskutinėje olimpinės slidinėjimo programos rungtyje, kurioje startuos lietuviai, dalyvauti galės tik du iš trijų Lietuvos slidininkų. Todėl Lietuvos olimpiečiai per treniruotę aiškinosi, kuris iš jų nebeturės galimybės iššliuožti į olimpinę trasą.

Po Visleryje surengtų kontrolinių varžybų tarp Lietuvos slidininkų, paaiškėjo, kad šiandien komandinio sprinto rungtyje startuos olimpiniai debiutantai - 23 metų M.Strolia ir trejais metais jaunesnis M.Vaičiulis. Jaunesniems tautiečiams nusileidusio 25 metų Aleksejaus Novoselskio pasirodymas olimpinėse žaidynėse baigėsi.

Antrosiose žaidynėse dalyvavęs A.Novoselskis Vankuveryje startavo 15 km (užėmė 71 vietą) ir individualaus sprinto (53 vieta) rungtyse.

Nutarė nerizikuoti

Savo pasirodymą olimpinio Vislerio parko trasose jau baigė ir vienintelė Lietuvos slidininkė Irina Terentjeva. Nors anksčiau planuota, kad I.Terentjeva dar dalyvaus 15 km, o A.Novoselskis - 30 km distancijų persekiojimo lenktynėse, Vankuveryje treneriai nusprendė šių ketinimų atsisakyti.

"Nenorime, jog pasikartotų Turino olimpinių žaidynių istorija - kad sportininkai pasitrauktų iš trasos nebaigę nuotolio", - aiškino olimpinės misijos vadovė Vida Vencienė.

A.Novoselskiui nedalyvaujant, vyrų 30 km (15 km laisvuoju stiliumi ir 15 km klasikiniu stiliumi) slidinėjimo lenktynėse olimpinį auksą pelnė 24 metų švedas Marcusas Hellneris. Sidabras atiteko vokiečiui Tobiasui Angereriui, bronza - kitam Švedijos slidininkui Johanui Olssonui.

Moterų 15 km persekiojimo lenktynėse triumfavo 29-erių norvegė Marit Bjoergen. Antra finišavo švedė Anna Haag, o trečiąją vietą užėmė lenkė Justyna Kowalczyk. M.Bjoergen tai buvo jau trečiasis pelnytas Vankuverio olimpiados apdovanojimas - auksą ji pelnė sprinto rungtyje, o 10 km distancijoje laisvuoju stiliumi buvo trečia. Pelniusi tris medalius norvegė tapo Vankuverio žiemos olimpiados rekordininke.

Prezidento pamąstymai

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas, oficialiai LTOK svetainei apibendrindamas pirmą olimpiados pusę, pasidžiaugė, kad solidžiausiai iš mūsiškių pasirodė biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė.

"Diana dviejose distancijose pateko į didmeistrišku vadinamus trisdešimtukus. Ši sportininkė rungtyniauja stabiliai, sėkmingiau šaudydama gali pretenduoti į gerokai aukštesnes vietas, - kalbėjo LTOK prezidentas. - Sėkmingas Dianos pasirodymas didele dalimi priklausė nuo Latvijos biatlono specialistų, kurie su ja dirbo. Tačiau mąstant apie ateitį kyla nerimas, ar galėsime Dianai finansiškai padėti tiek, kiek reikia tokio meistriškumo sportininkei. Neaišku ir tai, ar Latvijos specialistai sutiks toliau su mūsų biatlonininke dirbti, nes ji Vankuveryje lenkė tos šalies sportininkes."

Pasak A.Poviliūno, mūsų šalies slidinėjimo sporto vadovams teks apsispręsti, kuo jie remsis ateityje: savo galimybių ribą pasiekusiais lyderiais I.Terentjeva ir A.Novoselskiu ar daugiau dėmesio skirs šių žaidynių debiutantams M.Stroliai ir M.Vaičiuliui.

"Abu pastarieji vaikinai man patinka savo charakterio savybėmis, noru kovoti. Bet jiems reikia didesnio dėmesio", - teigė olimpiečių vadovas.

Antras latvių medalis

Vistlerio olimpinė rogučių trasa vėl buvo sėkminga Latvijos atstovams: skeletonininkas Martinas Dukuras pelnė sidabrą. Latvis po trijų važiavimų pirmavo ir buvo arti aukso medalio, tačiau per paskutinį važiavimą jį pranoko kanadietis Jonas Montgomery. Sudėjus bendrą keturių važiavimų rezultatą Kanados atstovas mūsų kaimyną aplenkė tik 0,07 sekundės. Trečiąją vietą užėmė rusas Aleksandras Tretjakovas, o M.Dukuro brolis Tomas liko ketvirtas.

Pirmą apdovanojimą Latvijai - taip pat sidabrinį - pelnė dviviečių rogučių atstovai broliai Andris ir Juris Siciai.

Du medalius iškovojusi Latvija bendroje šalių rikiuotėje yra aštuoniolikta, o vieną sidabro apdovanojimą pelniusi Estija 23 vietą dalijasi su Kazachstanu ir Suomija.

Pagal iškovotų medalių skaičių tvirtai pirmauja amerikiečiai. Jų sąskaitoje - 23 apdovanojimai (6 aukso, 7 sidabro ir 10 bronzos). Antrąją vietą pelniusi 11 (5,3,3) medalių išsaugojo Norvegija, o trečiąją (14) - Vokietija (4,6,4).

Favoritai skina pergales

Olimpinių žaidynių ledo ritulio turnyre A grupėje Šveicarijos (3 tšk.) ledo ritulininkai po pratęsimo 5:4 privertė pasiduoti Norvegijos (1) komandą.

B grupėje į antrąją vietą pakilo Slovakija (5 tšk.), šeštadienį 6:0 sutriuškinusi Latviją (0). Penktadienį Turino žaidynių bronzos medalininkė Čekija (6) 5:2 taip pat įveikė latvius.

Trečiąją poziciją C grupėje užsitikrino Baltarusija (3 tšk.), 5:3 įveikusi vokiečius (0). Penktadienį 2006 metų Turino olimpinė čempionė Švedijos (6) rinktinė 4:2 nugalėjo baltarusius, o grupėje pirmaujanti vicečempionė Suomija (6) 5:0 sutriuškino Vokietijos ekipą.