Namo grįš tuščiomis

2011 07 02 0:00
Treneriui A.Paulauskui, ko gero, skaudžiausia dėl neišsipildžiusių lūkesčių.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė svajonę patekti į Olimpines žaidynes priversta atidėti mažiausiai ketveriems metams.

Paskutinės viltys žlugo vakar, kai Algirdo Paulausko auklėtinės Europos čempionate Lenkijoje pusfinalio varžybose dėl 5-8 vietų rezultatu 59:68 (12:14, 17:15, 24:16, 6:23) pralaimėjo Juodkalnijos komandai. Lietuvos rinktinė šiandien 18.00 val. žais rungtynes dėl 7 vietos su Latvija. Kelialapius į olimpiados atrankos turnyrą gaus tik 2-5 vietas užėmusios rinktinės. Europos čempionės į žaidynes Londone pateks tiesiogiai.

Merginų olimpinę svajonę sudaužė bejėgiškai sužaistas ketvirtas kėlinys. Po pralaimėjimų ketvirtfinalyje lietuvės ir juodkalnietės vakar rungtynes pradėjo susikausčiusios, sunkiai rinko taškus. Mūsiškės per pirmą ketvirtį suklydo net 9 kartus. Tačiau varžovės tuo nepasinaudojo ir po 10 minučių pirmavo tik 14:12. Antrame ketvirtyje vyko lygi kova, nė viena komanda neįgijo apčiuopiamos persvaros. Įpusėjus dvikovai, rezultatas buvo lygus - 29:29.

Trečiame ketvirtyje ėmė ryškėti Lietuvos rinktinės pranašumas. Po Gintarės Petronytės dvitaškio mūsiškės atitrūko 46:39, o kėlinio pabaigoje po Sandros Linkevičienės baudų metimų mūsiškės nutolo 8 taškų skirtumu - 53:45.

Tačiau lemiamas kėlinys Lietuvos komandai prasidėjo košmariškai. Dėl traumos ant atsarginių suolelio liko Marina Solopova. Tuoj pat penktąją pražangą gavo Aušra Bimbaitė, o netrukus traumą patyrė ir Giedrė Paugaitė. Juodkalnietės žaibiškai pavijo lietuves, o 34 minutę Jelena Dubljevič persvėrė rezultatą - 56:54. Mūsų rinktinės žaidimas tapo padrikas ir chaotiškas, o tuo pasinaudojusi Juodkalnijos komanda iniciatyvos iš rankų nepaleido ir šventė pergalę 68:59.

Lietuvos rinktinėje vakar sėkmingiausiai žaidė S.Linkevičienė. Ji pelnė 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. Po 9 taškus įmetė G.Petronytė ir Eglė Šulčiūtė, 7 - Aušra Bimbaitė, 6 - Rima Valentienė, 5 - Milda Sauliūtė, 4 - G.Paugaitė, 3 - M.Solopova, 1 - Agnė Abromaitė.

Juodkalnijos ekipos gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Iva Perovanovič (18 tšk.), Anna De Forge (17), J.Dubljevič (14) bei Jelena Skerovič (13). Prieš dvejus metus Vilniaus TEO komandos gretose žaidusi Milka Bjelica per 9 minutes į lietuvių krepšį įmetė 2 taškus ir atkovojo 2 kamuolius.

Rungtynėse dėl 5 vietos Juodkalnijos komanda šiandien kovos su Kroatija.

Vakar vakare Lodzėje prasidėjo kovos dėl medalių. Pusfinalyje Rusija susitiko su Čekija, o Europos čempionių titulą ginančios prancūzės egzaminavo turkes.