Namo parvyksta be medalių

2012 09 10 7:44
Šuolininkė R.Adomaitienė liko per žingsnį nuo medalio./AFP/Scanpix nuotrauka

Vakar Londone baigėsi vasaros parolimpinės žaidynės, kuriose varžėsi atletai su negalia iš viso pasaulio.

Kukliai Lietuvos parolimpiečių rinktinei šį kartą, deja, medalių laimėti nepavyko, nors iki jų trūko nedaug.

Lengvaatletė Ramunė Adomaitienė šuolio į tolį rungtyje (F37/38 kategorija) užėmė ketvirtąją vietą ir vos vienu tašku atsiliko nuo bronzą iškovojusios Kinijos atletės Yuanhang Cao.

Medalių tikėjomės ir iš aklųjų riedulio rinktinės, bet ji taip pat liko prizininkų pakylos papėdėje - 4 vietoje. Turnyro ketvirtfinalyje lietuviai įtikinamai 12:4 įveikė Pekino olimpinius čempionus kinus ir pateko į pusfinalį. Jame po atkaklios kovos 1:2 pralaimėjo Brazilijos rinktinei. Mače dėl trečiosios vietos lietuviai neatsilaikė ir prieš turkus - 1:4.

Rutulio stūmikas M.Bilius Londone liko šeštas

Olimpiniais čempionais tapo Suomijos riedulininkai, finale 8:1 sutriuškinę brazilus. Sunku patikėti, bet grupės varžybose lietuviai būsimuosius čempionus suomius nugalėjo net 10:0...

Londone į geriausiųjų aštuntukus pateko dar du Lietuvos parolimpiečiai. Rutulio stūmikė Irena Perminienė (F54 kategorija) buvo aštunta, o Mindaugas Bilius toje pačioje rungtyje (F37/38 kategorija) užėmė šeštąją vietą. M.Bilius daug vilčių siejo su vyrų disko metimo (F37/38 kategorija) varžybomis. Deja, jose diską metė arčiau, nei tikėjosi pats ir užėmė 9 vietą.

Lietuvos parolimpiečiai į Vilnių parskrenda šiandien 15.40 val.

Pažymima, kad Londono parolimpiada turėjo didžiausią pasisekimą istorijoje. Žaidynėse varžėsi apie 4,2 tūkst. sportininkų iš 164 pasaulio valstybių.

Geriausiai pasirodė Kinijos atletai, iškovoję 95 aukso, 71 sidabro ir 65 bronzos medalius. Medalių įskaitoje antra liko Rusija (35 aukso, 38 sidabro ir 28 bronzos), trečia - žaidynių šeimininkė Didžioji Britanija (34, 43, 43).