Namo - su medalių puokšte

2010 03 29 0:00
S.Krupeckaitė (kairėje) pasaulio čempionate iškovojo visų spalvų medalius.
EPA-ELTA nuotrauka

Iš Danijos sostinėje Kopenhagoje vykusio pasaulio dviračių treko čempionato šiandien grįžtančios Lietuvos merginos parveža įspūdingą trofėjų kraitį. Mūsiškės planetos pirmenybėse iškovojo visų trijų spalvų medalius - po vieną aukso ir sidabro, ir tris bronzos.

Kaip ir buvo tikimasi, geriausiai pasirodė moterų rinktinės lyderė 27 metų Simona Krupeckaitė. Ji laimėjo aukso, sidabro ir du bronzos apdovanojimus.

Vakar, paskutinę čempionato dieną, S.Krupeckaitė įspūdingą pasirodymą vainikavo pergale keirino rungtyje. Lietuvė finiše tik per plauką aplenkė olimpinę čempionę 29-erių britę Victorią Pendleton. Trečia finišavo baltarusė Olga Panarina.

S.Krupeckaitė šeštadienį iškovojo bronzos medalį moterų sprinto rungtyje. Užtikrintai žygiavusi iki pusfinalio ir tarpusavio dvikovose pranokusi Lee Wai Sze iš Honkongo, ukrainietę Liubovę Šuliką bei australę Karrle McCalloch, Simona kovoje dėl kelialapio į finalą 1-2 nusileido kinei Guo Shuang.

Tačiau nesėkmė lietuvės nepalaužė ir kovoje dėl trečiosios vietos ji 2-0 įveikė vieną pagrindinių varžovių australę Anną Meares. Auksą iškovojo V.Pendleton, kuri šios rungties pasaulio čempione tapo ketvirtą kartą iš eilės. Prieš metus S.Krupeckaitė pasaulio čempionate Lenkijoje sprinto varžybose taip pat laimėjo bronzos medalį.

Primename, kad Lietuvos rinktinės lyderė Kopenhagoje trečiadienį laimėjo sidabrą 500 m lenktynėse. S.Krupeckaitė jau kitą dieną kartu su 23-ejų Gintare Gaivenyte pasipuošė komandinio sprinto 500 m varžybų bronzos medaliais.

Ant nugalėtojų pakylos Danijoje kopė ir 23 metų Vilija Sereikatė. Ji iškovojo trečiąją vietą asmeninėse 3 km persekiojimo lenktynėse.

V.Sereikaitė šeštadienį sėkmingai pasirodė daugiakovės varžybose, ji surinko 35 baudos taškus ir užėmė aukštą 6 vietą. Nugalėjo kanadietė Tara Whitten (23 baudos taškai). Daugiakovės varžybas sudarė penkios rungtys - 200 m sprintas, 5 km skrečo lenktynės, 2 km asmeninės persekiojimo lenktynės, 10 km grupinės lenktynės ir 500 m atskiro starto sprintas.

Vakar nepasisekė Aušrinei Trebaitei, dalyvavusiai 25 km taškų lenktynėse (100 ratų su 10 tarpinių finišų) - ji nebaigė distancijos.