Namo - su trimis medaliais

2010 11 08 0:00
Lietuvos komanda (iš kairės) - A.Trebaitė, V.Sereikaitė ir V.Pikauskaitė su sidabro medaliais.
Tomo Gaubio (ELTA) nuotrauka

Geriausios Lietuvos treko dviratininkės savo gerbėjus jau seniai įpratino prie šaunių pergalių. Praėjusį savaitgalį Lenkijoje vykusiame Europos dviračių treko čempionate lietuvaitės vėl nenuvylė ir iškovojo tris medalių komplektus - du sidabro ir vieną bronzos.

Pruškovo treke Lietuvos dviratininkės medalių medžioklę pradėjo dar penktadienį. Pirmąją čempionato dieną 23-ejų Vilija Sereikaitė, 22-ejų Aušrinė Trebaitė ir 19-metė Vaida Pikauskaitė pasipuošė sidabro medaliais komandinėse 3 km persekiojimo lenktynėse. Rungties finale jos pralaimėjo Didžiosios Britanijos komandai - Katie Colclough, Wendy Houvenagel ir Laurai Trott. Britės 3 km distanciją įveikė per 3 min. 23,435 sek., lietuvės - 6,137 sek. lėčiau. Bronzos medaliai atiteko Vokietijos trejetukui - Lisai Brennauer, Verenai Jooss ir Madeleine Sandig (3 min. 28,127 sek.).

Kaip įprasta, įspūdingai pasirodė tituluočiausia Lietuvos treko dviratininkė 27 metų Simona Krupeckaitė. Ji Pruškove iškovojo du medalius.

Šeštadienį Simona 200 metrų sprinto rungties varžybose iškovojo bronzos medalį. Tikriausiai tai buvo lengviausiai S.Krupeckaitės karjeroje iškovotas medalis - mažajame finale jos varžovė baltarusė Olga Panarina nepasirodė dėl sveikatos problemų, tad medalis automatiškai atiteko lietuvei.

Sprinto rungties Europos čempione tapo prancūzė Sandie Clair, finale 2:0 įveikusi vokietę Kristiną Vogel, kuriai S.Krupecakitė 1:2 pralaimėjo pusfinalyje.

S.Krupeckaitei priklauso 200 m sprinto rungties pasaulio rekordas, pasiektas pavasarį Maskvoje - 10,793 sek. Pruškove geriausias jos sprinto rungties rezultatas gerokai kuklesnis - 11,568 sek.

Po sprinto varžybų lietuvė nebuvo patenkinta ir savo pasirodymą dešimtbalėje sistemoje įvertino šešetu.

Nepaisant to, S.Krupeckaitė vakar papildė Lietuvos komandos medalių taupyklę keirino varžybose, kur užėmė antrąją vietą ir pelnė sidabrą. Simona vos 0,025 sek. pralaimėjo Europos čempione tapusiai baltarusei O.Panarinai (11,500 sek.), kuri atsirevanšavo už nesėkmę sprinto varžybose. Trečia keirino rungtyje liko ukrainietė Liubov Šulika.

Moterų daugiakovės varžybose vakar nesisekė V.Sereikaitei. Antroje daugiakovės rungtyje, grupinėse lenktynėse, ji krito ir susitrenkė galvą, susižalojo petį bei koją. Tačiau V.Sereikaitė rado savyje moralinių ir fizinių jėgų tęsti varžybas, bet į medalius jau nepretendavo.

Kitiems Lietuvos sportininkams Europos čempionate sekėsi prasčiau. Gintarė Gaivenytė 200 m sprinto rungtyje (11,982 sek.) užėmė 18 vietą tarp 19 dalyvių, o į pagrindines keirino varžybas nepateko.

Vyrų 200 m sprinto lenktynėse Gediminas Petrauskas (10,771 sek.) liko 22-as tarp 28 dalyvių, o keirino rungtyje nepateko į antrąjį etapą.