Naujas ledo šokių duetas jau rengiasi Europos čempionatui

2014 12 08 13:50
Taylor Tran ir Sauliaus Ambrulevičiaus duetas sėkmingai debiutavo Taline. Lietuvos čiuožimo federacijos nuotraukos

Lietuvos ledo šokėjų duetai - Taylor Tran ir Saulius Ambrulevičius bei Guostė Damulevičiūtė ir Deividas Kizala - šį savaitgalį pelnė teisę dalyvauti atitinkamai 2015 m. Europos suaugusiųjų ir pasaulio jaunimo čempionatuose.

Pastarieji du savaitgaliai buvo sėkmingi mūsų krašto dailiojo čiuožimo atstovams. Sportininkai dalyvavo net penkiuose turnyruose: Taline (Estija), Maskvoje (Rusija), Budapešte (Vengrija), Zagrebe (Kroatija) ir Dortmunde (Vokietija). Daugiausia čiuožėjų startavo Tarptautinės čiuožimo sąjungos ISU iniciatyva Estijoie organizuotame turnyre "Talllinn Trophy", kur šį savaitgalį dalyvavo 22 pasaulio valstybių atstovai.

Kelialapiai iškovoti

Daugeliui sportininkų tai buvo paskutinė galimybė pelnyti kelialapį į 2015 m. Europos dailiojo čiuožimo čempionatą, kuris vyks sausio pabaigoje Švedijos sostinėje Stokholme. Ten pateks tik įvykdžiusieji ISU keliamus reikalavimus - reikia surinkti atitinkamą taškų kiekį, atliekant trumpąją ir laisvąją programas (teisėjai vertina atlikėjų techniką).

Guostė Damulevičiūtė ir Deividas Kizala išsikovojo kelialapį į pasaulio jaunimo čempionatą.

Pavasarį iširus mūsų olimpiniam Isabellos Tobias ir Deivido Stagniūno ledo šokių duetui šį sykį Estijoje kelialapio į Stokholmą siekė nauja ledo šokių pora - 22-ejų amerikietė T. Tran ir jos bendraamžis S. Ambrulevičius. Tik vasarą į porą stoję čiuožėjai šį savaitgalį drauge debiutavo varžybose, kurios jiems buvo vienintelė galimybė išsikovoti kelialapį į Europos čempionatą. Ir nenuvylė - jie vyks į Stokholmą. Duetas sėkmingai atliko trumpąją bei laisvąją programas ir galutinėje rikiuotėje užėmė penktąją vietą.

Kita ledo šokių pora - G. Damulevičiūtė ir D. Kizala, kartu šokantys nuo pavasario, čiuožė jaunimo grupėje. Šiems sportininkams ledo šokiai yra naujas dalykas, tačiau abu sėkmingai juda pirmyn. Šokėjams tai - jau antras tarptautinis turnyras. Taline jie surinko 95,60 tšk. ir beveik 20 tšk. viršijo lapkričio mėnesį Rygoje pasiektą rezultatą (76,16). Pora užėmė 9 vietą, o už laisvąją programą teisėjai jiems skyrė 7 vietą. Tačiau svarbiausia, kad G. Damulevičiūtės ir D. Kizalos surinkti taškai suteikė teisę dalyvauti 2015 m. pasaulio jaunimo čempionate, kuris vyks tuose pačiuose ledo rūmuose Taline.

Trečias jauniausias, Lietuvos ledo šokių duetas, vasarą į porą stoję Jogailė Žilionytė ir italas Luca Morini čiuožia jaunių grupėje. Šį savaitgalį Budapešte (Vengrija) organizuotose tarptautinėse varžybose "Santa Claus Cup" jie užėmė 8 vietą tarp 13 porų.

Per jauna partnerė

Merginų jaunimo varžybose (33 dalyvės) Taline penkiolikmetė Elžbieta Kropa pateko į dešimtuką. Jaunučių turnyre (27 dalyvės) devynmetė Jogailė Aglinskytė užėmė 2 vietą, ji nežymiai atsiliko nuo pirmąją vietą užėmusios Rusijos atstovės.

Šį savaitgalį pirmose sezono varžybose pasirodė vieninteliai Lietuvos porinio čiuožimo atstovai 15-metė Goda Butkutė ir septyneriais vyresnis Nikita Jermolajevas. Maskvoje (Rusija) organizuotose varžybose "Cup of Russia - Rostelecom" jie surinko 132, 68 tšk. ir užėmė 4 vietą. Šiai porai jau pakanka taškų, suteikiančių galimybę vykti į Europos čempionatą, tačiau dėl G. Butkutės jauno amžiaus šį sezoną suaugusiųjų čempionatuose Lietuvos dueto dar neišvysime.

Aleksandra Golovkina.

Sparčiai tobulėjanti A. Golovkina

Zagrebe (Kroatijoje) surengtose ISU varžybose "Golden Spin of Zagreb" Lietuvos čiuožėja Aleksandra Golovkina atlikdama trumpąją programą pagerino savo rezultatą (50.98) ir užėmė 7 vietą. Neseniai vykusiose kitose ISU varžybose Varšuvoje ji iškovojo bronzos medalį. A. Golovkinai tai buvo trečios ISU Challenger serijos varžybos, po jų Lietuvos čiuožėja Challenger serijos varžybų reitinge tarp 107 sportininkių užima 10 vietą. Kol kas tai didžiausias Lietuvos moterų pasiekimas tokio rango varžybose. Kita Lietuvos atstovė Inga Janulevičiūtė šios serijos varžybų reitingų lentelėje užima 40 vietą.

Savaitgalį Dortmunde (Vokietijoje) surengtose tarptautinėse varžybose "NRW Trophy" Deimantė Kizalaitė jaunimo grupėje užėmė 4 vietą. Po trumposios programos ji buvo trečia, o atlikdama laisvąją padarė kelias klaidas ir liko šalia prizininkų pakylos.

Jaunųjų mūsų čiuožėjų laukia intensyvus pasirengimas artėjantiems svarbiausiems startams - Europos olimpiniam festivaliui, suaugusiųjų Europos ir pasaulio čempionatams bei pasaulio jaunimo pirmenybėms.

Vasarą į porą stoję Jogailė Žilionytė ir italas Luca Morini čiuožia jaunių grupėje.