2007 06 27 0:00

TENISAS.

Anglijoje prasidėjusiame Vimbldono teniso turnyre (prizų fondas 11,283 mln. svarų) pirmąjį ratą sėkmingai įveikė varžybų lyderiai: belgė Justine Henin, šveicaras Roger Federeris ir nugalėtojo titulą ginanti prancūzė Amelie Mauresmo.

Į antrąjį ratą pateko ir kiti žinomi tenisininkai: amerikietis Andy Roddickas, ispanas Davidas Ferrera, prancūzas Paulis-Henri Mathieu, Maratas Safinas (Rusija), Richard'as Gasquet (Prancūzija), Andrejus Pavelas (Rumunija), amerikietė Serena Williams, šveicarės Martina Hingis ir Patty Schnyder, australė Alicia Molik, Aliona Bondarenko (Ukraina), Jelena Lichovceva (Rusija), Katarina Srebotnik (Slovėnija), Daniela Hantuchova (Slovakija).

KREPŠINIS.

Antradienį per paskutines B grupės rungtynes 84:34 nugalėjusios Australijos ekipą ir iškovojusios trečią pergalę Lietuvos krepšininkės pateko į Kinijoje vykstančio II

pasaulio kurčiųjų čempionato pusfinalį. Per kitas antradienį vykusias penkių ekipų B grupės moterų turnyro rungtynes Ukraina 126:9 sutriuškino Honkongo penketuką. Grupės nugalėtojomis tapo Graikijos krepšininkės. Jos taip pat iškovojo tris pergales, bet dėl geresnio tarpusavio susitikimų balanso aplenkė antrojoje vietoje likusią Lietuvos rinktinę bei trečiąją poziciją užėmusią ir į pusfinalį nepatekusią Ukrainos komandą. Pusfinalyje pasaulio vicečempionės Lietuvos krepšininkės rytoj susitiks su nugalėtojo titulą ginančia JAV rinktine, o per kitą pusfinalio susitikimą Graikijos ekipa žais su Europos čempione Švedijos komanda.

KARATĖ.

Iš Ispanijoje vykusių WUKO (Pasaulio karatė organizacijos sąjunga) planetos suaugusiųjų karatė pirmenybių Lietuvos sportininkai parsivežė keturis medalių komplektus - vieną sidabro ir tris bronzos. "Sidabrą" moterų asmeninėje kumitė rungtyje iškovojo perspektyvi Vilniaus "Karate-Do" klubo atstovė Jurgita Januškaitė. Asmeninėje vyrų kumitė rungtyje "bronzą" pelnė Romualdas Duchnovičius (Vilniaus "Karate-Do" klubas). Bronzos medalius Lietuvos vyrai iškovojo komandinėje kumitė rungtyje - Tomas Žilinskas, R.Duchnovičius (abu - "Karate-Do") ir Donatas Jurkevičius (Šiaulių "Atžalyno" sporto mokykla).

Komandinėje vyrų katos rungtyje bronzos medalius pelnė Aivaras Vasiliauskas, Donatas Jurkevičius ir Mantas Tankūnas (visi - "Atžalynas").

AUTOMOBILIŲ KROSAS.

Vokietijoje įvykusio Europos automobilių kroso čempionato ketvirtojo etapo nugalėtoju tapo Šakių TSK atstovas Nerijus Naujokaitis su "Volkswagen Golf Turbo". Tai antroji iš eilės Lietuvos atstovo pergalė, po kurios jis tapo vienvaldžiu čempionato lyderiu (66 tšk.) Antrąją poziciją Europos čempionate užima dar vienas Lietuvos atstovas - Paulius Pleskovas (55 tšk.).