2007 07 10 0:00

DVIRAČIŲ SPORTAS.

"Giro d'Italia" dviratininkių lenktynių antrajame etape (125,7 km) antrąją vietą užėmė ir lydere bendrojoje įskaitoje tapo "Safi-Pasta Zara Manhattan" ekipos narė Diana Žiliūtė.

Prologą laimėjusi bei lydere ir po pirmojo etapo buvusi Edita Pučinskaitė ("Equipe Nurnberger Versicherung") nukrito į šeštąją vietą, nuo lyderės atsiliko 9 sek.

94-ųjų prestižinių "Tour de France" dviratininkų lenktynių pirmajame etape (203 km) Anglijoje dešimtas sekmadienį finišavo "Discovery Channel" komandos narys Tomas Vaitkus. Po prologo ir pirmojo etapo lyderio poziciją bendrojoje įskaitoje išsaugojo prologo nugalėtojas šveicaras Fabianas Cancellara. Lietuvis iš 29-osios vietos nukrito į 30-ąją, jis lyderiui pralaimi 42 sek.

DAUGIAKOVĖ.

Europos daugiakovių taurės antrosios lygos moterų varžybų Slovėnijoje nugalėtoja tapo Austra Skujytė (6337 tšk.).

Tai geriausias šį sezoną jos rezultatas ir penktas per visą karjerą. Europos taurės varžybas A.Skujytė laimėjo jau ketvirtą kartą (2000, 2002 ir 2004 m.). Sigita Lasavičiūtė tarp 18 dalyvių užėmė 15-ąją vietą (4590 tšk.), Toma Alšauskaitė liko paskutinė (4057 tšk.).

Lietuvos moterys komandų rikiuotėje užėmė antrąją vietą (14 984 tšk.) ir iškovojo kelialapį į pirmąją lygą, kurioje varžėsi 2001, 2003 ir 2005 metais. Nugalėjo Vengrijos sportininkės (16 056 tšk.).

TENISAS.

Prestižinio Vimbldono teniso turnyro Anglijoje čempionu penktą kartą iš eilės tapo vyrų vienetų varžybų favoritas šveicaras Roger Federeris. Jis sekmadienį finale per 3,45 val. 7:6 (9:7), 4:6, 7:6 (7:3), 2:6, 6:2 nugalėjo ispaną Rafaelį Nadalį (2).

Šveicaras tapo antru (po legendinio švedo Bjorno Borgo) profesionaliu tenisininku, kuriam pavyko laimėti penkis Vimbldono turnyrus iš eilės. Tai buvo vienuoliktas R.Federerio laimėtas "Grand Slam" serijos turnyras per visą jo karjerą.

Vyrų dvejetų čempionais tapo prancūzai Arnaud Clement'as ir Michaelis Llodra, finale 6:7 (5:7), 6:3, 6:4, 6:4 įveikę titulą gynusius amerikiečius dvynius Bobą ir Mike'ą Bryanus.

BEISBOLAS.

Lietuvos beisbolo lygos rungtynės tarp Utenos "Vėtros" ir Vilniaus "Logipolijos" baigėsi 0:11, 2:7 ir 7:3.

Vilniuje Vilniaus "Juodojo vikingo" ir Kauno "Lituanicos" komandų rungtynės dėl lietaus neįvyko.

Šiandien prasideda Europos jaunučių (15 metų) kvalifikacinis turnyras Italijoje, Europos berniukų (12 metų) kvalifikacinis turnyras - Čekijoje, abiejuose čempionatuose dalyvauja Lietuvos komandos.