2007 07 11 0:00

ŽIRGŲ SPORTAS.

Heroutice (Čekija) vykusiose CSIPJY-B tarptautinėse jaunimo konkūrų varžybose Lietuvos raiteliai pelnė aukščiausius įvertinimus. Lietuvai atstovavę penkiolikmetė Gintarė Malinauskaitė (žirgai Kongas ir Kipras), septyniolikmetė Lina Leonavičiūtė (Wilona-S) ir šešiolikmetis Vincas Civinskas (Fobas ir Emsis) individualių konkūrų rungtyse tris kartus tapo nugalėtojais, keturis kartus iškovojo antrąją vietą, du kartus - trečiąją. Kartu su belgais ir čekais dalyvaudami komandinėje rungtyje lietuviai V.Civinskas ir L.Leonavičiūtė užėmė antrąją vietą.

ŠAŠKĖS.

Estijos sostinėje pasibaigusiame tarptautiniame dešimties dalyvių šimtalangių šaškių turnyre antrąją-trečiąją vietas su estu Kaido Leesmannu pasidalijo vilnietis Edvardas Bužinskis. Abu žaidėjai surinko po 12 taškų iš 18 galimų. Turnyro nugalėtoju su 13 taškų tapo Rusijos atstovas Murodulas Amrilajevas. Ketvirtąją-šeštąją pozicijas pasidalijo olandai Keesas Thijssenas bei Paulas Oudshoornas ir baltarusis Anatolijus Gantvargas (po 11 taškų).

BEISBOLAS.

Pergalingai šešių ekipų Europos jaunučių (iki 15 metų) B diviziono beisbolo pirmenybes, kuriose kovojama dėl vienintelio kelialapio į elitinę lygą, pirmadienį Italijoje pradėjo Lietuvos rinktinė. Pirmajame čempionato mače jaunieji Lietuvos beisbolininkai 15:1 sutriuškino Šveicarijos bendraamžius.

Vakar lietuvių varžovė buvo Izraelio ekipa, pirmadienį 2:1 įveikusi San Mariną. Ekipos pirmenybėse žais vienu ratu, o dvi geriausios rinktinės finale kovos dėl kelialapio į A divizioną.

SPORTO VADOVAI.

Pirmadienį atsistatydino Lenkijos sporto ministras Tomaszas Lipiecas. Daugkartinis šalies sportinio 50 km distancijos ėjimo čempionas, Europos taurės laimėtojas toje pačioje rungtyje 1998 metais, šalies sporto ministro pareigas ėjo nuo 2005 metų spalio. T.Lipiecas įtariamas korupcija. Varšuvos apygardos prokuratūra tiria Varšuvos sporto ir rekreacijos centro bylą dėl galimos korupcijos. Šio centro direktoriumi 2004-2005 metais buvo T.Lipiecas. Lenkijos centrinis antikorupcinis biuras trims mėnesiams areštavo dabartinius Varšuvos sporto centro vadovus - direktorių ir jo pavaduotoją.