2007 09 14 0:00

DVIRAČIŲ SPORTAS.

Prancūzijoje prasidėjusių daugiadienių "Tour Cycliste Feminin International Ardeche" moterų lenktynių lydere tapo Diana Žiliūtė, laimėjusi pirmąjį etapą. "Safi-Pasta Zara Manhattan" komandos narė 111,5 km nuvažiavo per 2.54:37 ir finiše akimirka aplenkė amerikietę Miller Brooke bei trečiojoje pozicijoje likusią Daivą Tušlaitę.

GALIŪNAI.

Pasaulio galiūnų pirmenybėse Pietų Korėjoje sėkmingai pusfinalio etapą įveikė bei tarp dvylikos finalo dalyvių pateko visi trys Lietuvos atstovai - Žydrūnas Savickas, Vidas Blekaitis bei Saulius Brusokas. Pusfinalio etape 24 planetos galiūnai varžėsi šešiose atrankos grupėse (5 rungtys). Čempionato favoritas bei pasaulio galiūnų reitingo lyderis Ž.Savickas (15 tšk.) buvo antras penktojoje pusfinalio grupėje, V.Blekaitis (16 tšk.) - antras pirmojoje grupėje, S.Brusokas (16 tšk.) visus varžovus aplenkė

šeštojoje grupėje. Lietuvos galiūnų varžovai finale bus rusas Michailas Kokliajevas, olandas Jarno Hamsas, amerikiečiai Derekas Poundstone`as, Vanas Hatfieldas ir Tomas McClure`as, estas Andrusas Murumetsas, ukrainietis Vasilis Virastiukas, serbas Ervinas Katona bei lenkas Robertas Szczepanskis.

ŠACHMATAI.

Pasibaigusiame dešimties tarptautinio moterų šachmatų turnyro Azerbaidžano sostinėje dalyvių turnyre šeštąją vietą su 4 taškais iš 9 galimų užėmė Viktorija Čmilytė (ELO koeficientas 2467).

Trečiadienį Lietuvos šachmatininkė devintojo rato partiją su viena varžybų autsaiderių azerbaidžaniete Ilha Kadimova (2316; 1,5 tšk.) baigė lygiosiomis 0:5:0,5. Turnyro nugalėtoja su 7 taškais tapo lenkė Monika Socko (2479), pustaškiu aplenkusi bulgarę Antoanetę Stefanovą (2481) bei tašku gruzinę Lelą Džavachišvili (2460).

KREPŠINIS.

Europos moterų krepšinio pirmenybėms Italijoje besiruošianti Lietuvos rinktinė Rusijoje vykusiame keturių komandų turnyre liko paskutinė. Dvikovoje dėl trečiosios vietos ji 63:95 pralaimėjo Kinijos ekipai. Turnyro nugalėtoja tapo Rusijos rinktinė, finale 74:51 nugalėjusi pasaulio čempionę Australijos komandą.

FUTBOLAS.

Penktąją vietą Lietuvos futbolo A lygoje užimantis sostinės "Vilniaus" (41 tšk.) klubas abipusiu susitarimu nutraukė kontraktą su dar vienu komandos vartininku 29-erių Pavelu Leusu, kuris "Vilniui" šalies pirmenybėse atstovavo 9 kartus.