2007 10 30 0:00

FUTBOLAS.

Ispanijos elitinėje futbolo lygoje 4-ąją vietą užimančio "Valencios" (18 tšk.) klubo vadovai iš vyriausiojo trenerio pareigų pirmadienį atleido Quique Sanchezą Floresą. Sekmadienį devintojo turo mačą išvykoje "Valencia" 0:3 pralaimėjo dešimtojoje pozicijoje esančiai "Sevillos" komandai. Tai buvo trečia klubo nesėkmė Ispanijos lygoje.

KREPŠINIS.

Jau septintą pergalę iš eilės Italijos krepšinio pirmenybėse iškovojo čempiono titulą ginantis Rimanto Kaukėno ir Kšyštofo Lavrinovičiaus Sienos "Montepaschi" klubas. Jis svečiuose 97:78 (16:19, 27:25, 25:14, 31:20) nugalėjo 16-ojoje vietoje esančią Skafačio "Legeą". Sienos ekipoje vėl rezultatyviausiai rungtyniavo R.Kaukėnas ir K.Lavrinovičius - žaidėjai pelnė atitinkamai 21 ir 14 taškų.

Po ketvirtą pergalę iškovojo ir į penktąją bei septintąją vietas pakilo Kapo d'Orlando "Pierrel" komanda, kuriai atstovauja Martynas Mažeika, ir Mindaugo Žukausko Pezaro "Scavolini Spar" klubas. "Pierrel" (M.Mažeika nežaidė) 100:72 (32:25, 22:19, 25:15, 21:12) sutriuškino Udinės "Snaidero" ekipą, o "Scavolini Spar" savo aikštėje

102:83 (30:18, 24:23, 28:11, 20:30) nugalėjo Bolonijos "La Fortezzą". M.Žukauskas pelnė 3 taškus.

SPORTINIAI ŠOKIAI.

Rusijos sostinėje vykusiame pasaulio klasikinių sportinių šokių čempionate vienuoliktąją vietą užėmė Kauno "Sūkurio" pora Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė. Planetos čempionu tapo duetas iš Italijos - Paolo Bosco ir Silvia Pitton. Antri liko vokiečiai Benedetto Ferruggia ir Claudia Koehler, treti - italai Andrea Ghigiarelli ir Sara Andracchio. Kita Lietuvos šokėjų pora - Kauno "Kaspino" klubo atstovai Edgaras Saldukas ir Giedrė Kukučionytė - užėmė 23-iąją vietą tarp 73 duetų.

LEDO RITULYS.

Anot Rusijos spaudos, Darius Kasparaitis artimiausiu metu prisidės prie Rusijos superlygoje žaidžiančios Sankt Peterburgo ASK komandos. Šiuo metu ASK po 20 rungtynių turi 44 taškus ir užima antrąją vietą. Komandos vyriausiuoju treneriu dirba Barisas

Smitas, ilgą laiką buvęs Detroito "Red Wings" trenerio asistentas. Galbūt tai ir nulėmė lietuvio pasirinkimą, nes žaidimą Rusijoje jis prisimena ne kaip pačią geriausią patirtį. Priminsime, kad NHL lokauto mėnesiais D.Kasparaitis atstovavo Kazanės AK "Bars" komandai.

KULTŪRIZMAS.

Pietų Korėjoje vykusiame 48-ajame pasaulio vyrų kultūrizmo čempionate sėkmingai startavo 34 metų Rolandas Pocius iš Mažeikių. Lietuvis laimėjo po vieną aukso ir sidabro medalį. Kaip skelbia Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacija, 2001 metų Europos čempionas ir 2004-ųjų bei 2006-ųjų planetos vicečempionas R.Pocius įtikimai pranoko varžovus svorio kategorijos virš 100 kg varžybose ir buvo antras absoliučioje kategorijoje - čia susikovė visi devynių svorio kategorijų nugalėtojai. R.Pocius yra antras Lietuvos atstovas, kuriam pavyko pelnyti pasaulio čempiono titulą. 2004-aisiais čempionu absoliučioje kategorijoje tapo vilnietis Olegas Žuras. Pietų Korėjoje vykusiame čempionate dalyvavo 163 atletai iš 53 šalių.