2008 05 10 0:00

RANKINIS.

Per lemiamas Lietuvos aukščiausiosios lygos vyrų rankinio čempionato mažojo finalo rungtynes Panevėžio "VikingMalt" klubas namie 28:26 (15:14) nugalėjo Klaipėdos "Žemaitijos Dragūno" ekipą ir laimėjo seriją iki dviejų pergalių 2:1. Pirmąjį serijos susitikimą Panevėžyje po pratęsimo 34:29 laimėjo uostamiesčio ekipa, o Klaipėdoje 27:25 nugalėjo panevėžiečiai.

TENISAS.

Pirmą pergalę Armėnijos sostinėje vykstančiame 2008 metų Deviso taurės turnyro - neoficialių komandinių pasaulio vyrų teniso pirmenybių - Europos ir Afrikos zonos III grupės varžybose iškovojo Lietuvos rinktinė. Ji per antrą B pogrupio mačą 3:0 nugalėjo Ganos ekipą. Šios Afrikos šalies komanda patyrė antrą nesėkmę. Pirmą mačą lietuviai 1:2 pralaimėjo estams. O vakar mūsiškiai susitiko su pogrupio lydere Bosnijos ir Hercegovinos rinktine, kuri 3:0 įveikė ir Ganos, ir Estijos ekipas.

* Vokietijoje vykstančio WTA serijos "Qatar Telecom German Open" teniso turnyro vienetų varžybų aštuntfinalyje pralaimėjimą patyrė ir iš tolesnės kovos pasitraukė turnyro favoritė bei pajėgiausia planetos tenisininkė belgė Justine Henin. Ji 7:5, 3:6, 1:6 nusileido tryliktajai raketei - rusei Dinarai Safinai. Belgijos tenisininkė turnyrą Berlyne per savo karjerą laimėjo tris kartus. Į ketvirtfinalį iškopė ir rusė Jelena Dementjeva (7), kuri 7:5, 6:3 nugalėjo tautietę Verą Duševiną, ukrainietė Aliona Bondarenko (15), 1:6, 6:2, 6:2 įveikusi rusę Svetlaną Kuznecovą (3), ir baltarusė Viktorija Azarenka, eliminavusi argentinietę Giselą Dulko - 6:3, 6:1. Turnyro prizų fondas - 1,34 mln. JAV dolerių.

LEDO RITULYS.

Per Kanadoje vykstančias pasaulio ledo ritulio pirmenybes dvylika pajėgiausių komandų, suskirstytų į dvi grupes, pradėjo antrojo etapo kovas. E grupės lydere tapo Čekija, ketvirtadienį 5:0 sutriuškinusi pirmąją nesėkmę patyrusią Šveicarijos ekipą. Po šios pergalės čekai, pelnę 7 taškus, tašku lenkia Šveicarijos ir Švedijos rinktines. Švedai grupės turnyrą pradėjo laimėję 8:1 prieš Daniją. Vienvaldė F grupės lyderė, pasaulio čempionės titulą ginanti Kanada 2:1 palaužė Norvegijos pasipriešinimą ir pirmoji užsitikrino vietą pirmenybių ketvirtfinalyje. 9 taškus turinti Kanada 3 taškais lenkia į antrąją vietą grupėje pakilusią JAV komandą, kuri 6:4 įveikė Vokietiją. Į atkrintamąsias varžybas pateks po keturias geriausias grupių komandas.

* NHL Stenlio taurės varžybų Vakarų konferencijos finalo seriją iki keturių laimėjimų pergale pradėjo Detroito "Red Wings" klubas, kuris ketvirtadienį namie 4:1 nugalėjo Dalaso "Stars" ledo ritulininkus. Per NHL pirmenybių atkrintamąsias varžybas "Red Wings" ekipa iškovojo jau septintą pergalę iš eilės. Antrąsias finalo rungtynes komandos Detroite žais šiandien.