2008 08 05 0:00

GALIŪNAI.

Biržuose tarptautiniame galiūnų turnyre Lietuvos atletai išmėgino jėgas su sportininkais iš Latvijos ir Serbijos. Galiūnai varžėsi penkiose rungtyse: rąsto kėlimo, skydo nešimo, lagaminų nešimo, padangos vertimo ir akmenų sukėlimo. Pergalę šventė Žydrūnas Savickas - 47 taškai. 8 taškais nuo nugalėtojo atsiliko serbas Erwinas Katona. Trečioje vietoje su 36 taškais liko Alvidas Brazdžius iš Biržų. Per turnyrą pagerinti du Lietuvos galiūnų rekordai: Alvidas Brazdžius nunešė skydą 111 m 09 cm (ankstesnis to paties sportininko pasiektas rekordas buvo 104 m 83 cm), o Ž.Savickas sukėlė akmenis per 19,91 sek. ir pagerino Viliui Petrauskui priklausiusį rekordą - 20,40.

TENISAS.

Ohajo valstijoje (JAV) pasibaigusį "Masters" serijos vyrų teniso turnyrą (prizų fondas 2,615 mln. JAV dolerių) laimėjo britas Andy Murray`us (8). Jis finale 7:6 (7:4), 7:6 (7:5) įveikė serbą Novaką Džokovičių (3) ir laimėjo pirmąjį savo karjeroje "Masters" serijos turnyrą. Nugalėtojui, be pagrindinio prizo, atiteko ir 420 tūkst. JAV dolerių čekis.

AUTOKROSAS.

Lučenece (Slovakija) vykusiame Europos automobilių kroso 2008 metų čempionato septintajame etape pergalę iškovojo čempiono titulą ginantis Šakių TSK klubo sportininkas Nerijus Naujokaitis su "Volkswagen Polo". Finalo išvakarėse laimėjęs visus važiavimus lietuvis startavo iš palankiausios pozicijos. Antrąją vietą laimėjo pagrindinis lietuvio varžovas Rusijos sportininkas Aleksandras Kvašninas su "Renault Clio". Šiemet iškovojęs jau ketvirtąją pergalę čempionato lyderis N.Naujokaitis, iki čempionato pabaigos likus keturių etapų lenktynėms, savo sąskaitoje turi 110 taškų ir 20-čia lenkia A.Kvašniną.

ORIENTAVIMASIS.

Estijoje pasibaigusiame XVI pasaulio universitetų orientavimosi sporto čempionate paskutinę dieną vykusiose estafetės varžybose Lietuvos merginų kvartetas - Kristina Rybakovaitė, Indrė Valaitė, Gabija Ražaitytė ir Rasa Ptašekaitė - iškovojo bronzos medalius. Čempionėmis tapo Suomijos orientacininkės, vicečempionėmis - Čekijos sportininkės. Dar labiau pasisekė Editai Martusevičiūtei, kuri kartu su rusėmis Jekaterina Terechova, Svetlana Toporkova bei čeke Kristyna Kovarova iškovojo auksą mišrių moterų estafečių varžybose. Vyrų estafetėje Lietuvos ketvertas - Vilius Aleliūnas, Henrikas Paužas, Giedrius Sabaliauskas ir Jonas Vytautas Gvildys užėmė aštuntąją vietą. Čempionais tapo švedai, vicečempionais - estai, bronziniais prizininkais - vengrai. Vyrų estafetės varžybose dalyvavo 24 komandos, moterų - 15-a.