2008 08 08 0:00

NEPASIDUODA.

22-ejų Lietuvos tenisininkė Lina Stančiūtė (387) nepateko į ITF serijos "Hechingen Ladies Open" turnyro Vokietijoje vienetų varžybų aštuntfinalį. Tačiau per dvejetų aštuntfinalį L.Stančiūtės ir Claudine Schaul iš Liuksemburgo duetas 6:3, 6:4 nugalėjo favorites iš Čekijos - Simoną Dobrą ir Terezą Hladikovą.

Ketvirtfinalyje jos susitiks su austre Sandra Klemenschits ir argentiniete Erica Krauth. Turnyro prizų fondas - 25 tūkst. JAV dolerių.

GALIŪNAI.

Ukrainoje prasidėjusiame aštuonių ekipų pasaulio komandiniame galiūnų čempionate po pirmos dienos A grupės lydere tapo Lietuvos rinktinė, surinkusi 18 taškų. Mūsų komandą sudaro 2005 metų pasaulio čempionai Žydrūnas Savickas, Vilius Petrauskas, Saulius Brusokas, Vidas Blekaitis ir debiutantas Vytautas Lalas iš Mažeikių.

Antrąją vietą grupėje kol kas užima ukrainiečiai (16,5 tšk.), trečiąją - Didžiosios Britanijos (8,5 tšk.), ketvirtąją - Vokietijos (7 tšk.) galiūnai. B grupėje pirmauja Rusijos (20 tšk.) rinktinė. Ji lenkia JAV (15 tšk.), Austrijos (8 tšk.) ir Islandijos (7 tšk.) komandas.

Šiandien finale galiūnų lauks aštuonios rungtys.

LIETUVIAI.

Vilniuje vykstančiame ITF serijos Prezidento taurės vyrų teniso turnyre lietuviai toliau kovoja tik dvejetų varžybose. Ketvirtfinalyje 31-erių Danielio Lencinos-Ribeso ir 24 metų Gvido Sabeckio duetas 6:3, 3:6, 10:7 įveikė 17-mečio Vadimo Pinko ir 18-mečio Tado Tarasevičiaus porą bei pateko į pusfinalį. Trečias lietuvių dvejetas - šešiolikmečiai Laurynas Grigelis ir Jaunius Laurynas - per pirmąjį ratą 5:7, 4:6, 2:10 nusileido lenkams Marcinui Gawronui ir Andrejui Kapasui.

Vienetų varžybose pirmąjį etapą vienintelis iš lietuvių įveikęs G.Sabeckis, turėjęs turnyre aštuntąjį reitingą (595), trečiadienį 3:6, 1:6 pralaimėjo ketveriais metais jaunesniam ir į pirmąjį planetos pajėgiausių tenisininkų tūkstantuką nepatenkančiam estui Jurgenui Zoppui (1045). Turnyro prizų fondas - 10 tūkst. JAV dolerių.

DVIRAČIAI.

30-ą kartą Ispanijoje vykstančių "Vuelta a Burgos" daugiadienių dviratininkų lenktynių antrajame etape trečias finišavo Kazachstano komandai "Astana" atstovaujantis Tomas Vaitkus. Bendrojoje įskaitoje lietuvis iš 52-osios pozicijos pakilo į 31-ąją. Jis pirmojo etapo nugalėtojui ir lenktynių lyderiui baltarusiui Andrejui Kunickiui pralaimi 2 minutes 36 sekundes.