2008 10 21 0:00

VANDENSVYDIS.

Švedijoje vykusį Šiaurės šalių vandensvydžio čempionatą laimėjo Lietuvos Nacionalinės vandensvydžio lygos lyderė Kauno "Dainava", kuri, sustiprinta keliais Alytaus "Dzūkijos vandenio" sportininkais, sekmadienį finale 20:11 įveikė čempionato šeimininkus - praėjusių metų Šiaurės šalių pirmenybių nugalėtojus Stokholmo SKK vandensvydininkus (Švedija). Pernai "Dainava" liko trečia. Šių metų Šiaurės šalių čempionate dalyvavo 7 pajėgiausios Švedijos, Suomijos, Estijos, Danijos ir Lietuvos komandos.

Komandų rikiuotė: 1. Šiaulių "Elga Startas" (8 tšk.); 2. Panevėžio "KKSC-N. Agluona" (7); 3. Vilniaus "Oklikema" (7); 4. Kelmės "Antivis" (7); 5. Vilniaus "Flamingo Volley" (6); 6. Vilniaus "Ąžuolas" (1); 7. Lietuvos jaunimo rinktinė - "SM Tauras" (0); 8. Vilniaus VGTU-MRU (0).

MARATONAS.

Didžiojoje Britanijoje vykusio Lesterio maratono moterų varžybose pergalę šventė lietuvė Diana Lobačevskė (2.43:29), ji pagerino asmeninį rekordą ir daugiau nei 22 min. aplenkė antroje vietoje tarp moterų likusią britę Mysholą Kirkhman (3.04:34). Bendrojoje įskaitoje D.Lobačevskė buvo devinta tarp 465 dalyvių.

* Vokietijoje vykusį dešimtąjį Drezdeno maratoną "Morgenpost" laimėjo Remalda Kergytė - 2.38:48. Ji 2:07 aplenkė antroje vietoje likusią Fabiolą William John iš Tanzanijos ir pagerino asmeninį rekordą. Pusės maratono distancijoje pergalę šventė kita lietuvė - Gytė Norgilienė (1.19:09).

PREZIDENTO TAURĖ.

Sekmadienį sostinės S.Daukanto aikštėje finišavo Lietuvos automobilių klubo (LAK) 16-tą kartą surengtas ralis "Aplink Lietuvą". Pagrindinį prizą - šalies Prezidento Valdo Adamkaus taurę, o kartu ir absoliučių Lietuvos ralio čempionų laurus pirmą kartą iškovojo 24 metų kaunietis Vytautas Švedas, kuriam talkino vienas labiausiai patyrusių šturmanų 43-ejų Žilvinas Sakalauskas.

TINKLINIS.

Trečiąją pergalę iš eilės 2008-2009 metų Lietuvos vyrų tinklinio pirmenybių reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo ir su 8 taškais aštuonių ekipų turnyro lydere tapo Šiaulių "Elgos Starto" komanda. Sekmadienį Vilniuje šiauliečiai 3:1 (25:15, 25:17, 25:27, 25:19) nugalėjo vietos "Ąžuolo" šešetuką. Kitose rungtynėse Vilniaus "Oklikema" namie 3:2 (19:25, 20:25, 25:18, 25:17, 15:9) įveikė Kelmės "Antivį".

RANKINIS.

2009-ųjų metų Pasaulio moterų rankinio čempionato Europos zonos atrankos turnyrui besiruošianti Lietuvos rinktinė šešių komandų turnyre Slovakijoje nepatyrė pergalės džiaugsmo ir liko paskutinė.

Nugalėtoja tapo Portugalijos nacionalinė komanda.