2008 10 28 0:00

ĖJIMAS.

Portugalijoje penktą kartą vykusias tarptautines "Legua de Marcha Atletica de Santo Antonio" sportinio ėjimo varžybas laimėjo Kristina Saltanovič. Lietuvos sportininkė 5 km nužingsniavo per 23 min. ir 29 sek. K.Saltanovič 38 sekundėmis aplenkė portugalę Aną Cabecinhą, kuri Pekino vasaros olimpinėse žaidynėse užėmė aštuntąją vietą. Trečia 5 km distancijoje finišavo kita portugalė Cristiana Vaz (27:27).

ŠACHMATAI.

Vokietijoje vykstančio mačo dėl planetos vyrų šachmatų čempiono titulo devintoji partija tarp baltosiomis figūromis žaidusio 38-erių Indijos atstovo Viswanathano Anando bei penkeriais metais jaunesnio Vladimiro Kramniko 45-ajame ėjime baigėsi lygiosiomis 0,5:0,5. Po šeštųjų lygiųjų Indijos didmeistris pirmauja 6:3 ir iki galutinės pergalės per likusias tris partijas V.Anandui tereikia surinkti pustaškį.

ŠAŠKĖS.

Po papildomo trijų dalyvių mačo Lietuvos moterų šimtalangių šaškių pirmenybių nugalėtoja tapo Živilė Ringelienė (6 tšk.), aplenkusi Rimą Danilevičienę (4 tšk.) bei Laimą Adlytę (2 tšk.). Papildomo mačo dalyvės tarpusavyje žaidė po dvi partijas (laiko kontrolė - 15 min.).

TENISAS.

264-ąją vietą Moterų teniso asociacijos (WTA) klasifikacijoje užimanti Lina Stančiūtė pateko į pagrindinį ITF serijos "Ritro Slovak Open" teniso turnyrą Slovakijoje. 22 metų lietuvė pirmadienį lemiamoje dvikovoje 6:4, 6:2 įveikė kvalifikacijos favorite laikytą 184-ą planetos raketę 25-erių rusę Jeleną Boviną. ITF serijos teniso turnyro Slovakijoje prizų fondas - 100 tūkst. JAV dolerių.

* Liuksemburge pasibaigusį WTA serijos tarptautinį moterų teniso turnyrą (FORTIS Championships Luxembourg) laimėjo 27-erių rusė Jelena Dementjeva. Ji finale 2:6, 6:4, 7:6 (7:4) įveikė aštuoniolikmetę danę Carolinę Wozniacki. Be pagrindinio prizo, nugalėtojai atiteko 35 tūkst. JAV dolerių čekis, o Danijos tenisininkė tenkinosi bemaž 19 tūkst. dolerių suma. Tai buvo trečiasis Rusijos tenisininkės šį sezoną laimėtas turnyras po pergalės Dubajuje bei Pekino olimpiadoje. Per savo karjerą J.Dementjeva laimėjo jau vienuolika turnyrų.

ŽOLYTĖ:

Lietuvos žolės riedulio federacijos (LŽRF) moterų Iššūkio taurę iškovojo šalies čempionė Šiaulių "Gintros-Strektės-Universiteto" komanda. Keturių Šiaulių ekipų turnyro pusfinalyje šalies čempionės 6:0 (4:0) nugalėjo "Šiaulių" klubą, o "Lidvija" 9:0 (2:0) sutriuškino SM b"Klevą". Finale "Gintra-Strektė-Universitetas" nepaliko vilčių "Lidvijai" - 6:0 (2:0).