2008 12 05 0:00

LAIMĖJO.

Kauno klubo "Sūkurys" pora Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė savaitgalį Taline laimėjo Tarptautinės sportinių šokių federacijos (IDSF) klasikinių šokių pasaulio reitingo varžybas. Trenerių Jūratė ir Česlovo Norvaišų auklėtiniai finale aplenkė prizininkėmis tapusias Rusijos poras Peterį Kašinskį ir Iljaną Sakal bei Daniilą Uljanovą ir Anastasiją Glazunovą. Iš viso šoko 60 duetų. IDSF klasifikacijoje kauniečiai dabar yra šešiolikti.

KARIŠKIAI.

Antrą pergalę iš eilės Belgijoje vykstančiame NATO šalių kariškių krepšinio čempionate iškovojo Lietuvos rinktinė ir pateko į ketvirtfinalį. Paskutinėse B grupės rungtynėse lietuviai 96:57 (33:15, 20:12, 24:16, 19:14) sutriuškino Turkijos rinktinę ir tapo grupės nugalėtojais. Nugalėtojams daugiausia taškų pelnė puolėjas Gintautas Matulis - 23.

ŠAŠKĖS.

Planetos braziliškų šaškių (64) pirmenybėse Brazilijoje po septintojo turo 24 dalyvių turnyro lyderiai dar labiau nutolo nuo trijų čempionate dalyvaujančių lietuvių. Andrius Kybartas ir Steponas Venckus turi po 7 taškus iš 14 galimų bei 13-19-ąją vietas dalijasi su rusu, latviu bei trimis turnyro šeimininkais. Sigitas Smaidrys su 6 taškais tenkinasi 20-a pozicija. Pirmauja po 10 taškų turintys rusas Aleksandras Švarcmanas (2696) bei ukrainietis Jurijus Anikejevas (2602).

ATLEISTAS.

Bulgarijos futbolo sąjunga (BFU) iš šalies nacionalinės futbolo rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų atleido Plameną Markovą. Pagal iki šiol nuo sausio mėnesio galiojusį kontraktą 51-erių P.Markovas šalies vienuolikę turėjo treniruoti iki 2009 metų pabaigos.

GERIAUSIAS.

Švedijos geriausiu metų sportininku tapo Pekino (Kinija) parolimpinių žaidynių kulkinio šaudymo varžybų aukso medalius iškovojęs Jonas Jacobssonas. 43-ejų J.Jacobssonas tapo dienraščio "Svenska Dagbladet" medalio "Bragdguld", kuris kasmet skiriamas sportininkams už reikšmingus iškovojimus, savininku. Be trijų Pekino vasaros parolimpinių žaidynių medalių, jis bent po vieną pelnė kiekvienoje parolimpiadoje nuo 1980-ųjų.

NAUJAS.

Danijos futbolo čempiono "AaB Aalborg" klubo vyriausiuoju treneriu tapo švedas Magnusas Pehrssonas, šiose pareigose pakeitęs nuo vasaros dirbusį bei spalio pabaigoje atleistą 61-erių škotą Bruce'ą Riochą. Kontraktas su 32 metų Švedijos futbolo specialistu M.Pehrssonu, kuris iki pastarojo meto treniravo "Gais" vienuolikę, pasirašytas trejiems metams. Danijos klube jis pradės dirbti nuo sausio 1 dienos.