2008 12 08 0:00

ŠACHMATAI.

Čekijoje pasibaigusiame tarptautiniame šachmatų turnyre, kuriame keturios jaunos moterys kovojo su keturiais garsiais šachmatų veteranais, Viktorija Čmilytė (ELO koeficientas 2512) septintojo turo partiją 0:1 pralaimėjo turnyro lyderiui čekui Vlastimilui Hortui (ELO 2478; 6 tšk.), o aštuntojo turo partiją su islandu Fridriku Olafssonu (2440) baigė lygiosiomis 0,5:0,5. Geriausią rezultatą tarp moterų pasiekusi Lietuvos atstovė (4,5 taško iš 8 galimų) turnyre laimėjo 3 partijas, tiek pat dvikovų baigė taikiai, dukart pralaimėjo ir absoliučioje įskaitoje tarp aštuonių dalyvių buvo trečia.

Absoliučios įskaitos lentelė

1. Vlastimilas Hortas (Čekija, 2478) 6,5 tšk.

LAIMĖJO.

Floridos valstijoje (JAV) pasibaigusio tradicinio "Eddie Herr International Junior Tennis Championships" jaunių teniso turnyro nugalėtoju poroje su latviu Artūru Kazijevu tapo Šiaulių teniso mokyklos auklėtinis Dovydas Šakinis. Šešiolikmečių vaikinų dvejetų turnyro finale antras pagal reitingą D.Šakinio ir latvio duetas šeštadienį 7:6 (7:4), 6:3 nugalėjo turnyro šeimininkų porą - Emmettą A. Eggerį bei Shane'ą Vinsantą.

RANKINIS.

Šeštadienį žaistose Lietuvos vyrų rankinio lygos reguliariojo sezono rungtynėse trečiąją vietą susigrąžino Šiaulių "Universitetas" (17 tšk.), kuris namie 31:30 (11:15) nugalėjo penktoje pozicijoje esančius Vilniaus VPU "Šviesos-Savanorio" (13 tšk.) rankininkus. Antrą pergalę iškovojo devynių komandų turnyro autsaideris Panevėžio "Gifas-KKSC" (5 tšk.), kuris 26:25 (14:13) įveikė šeštoje pozicijoje esančius Klaipėdos "Žemaitijos Dragūno" (11 tšk.) rankininkus. Čempionate pirmauja dvi po 18 taškų turinčios ekipos - titulą ginantis Kauno "Granitas-Karys" bei Kauno "Lūšis-Sanistal".

SLALOMAS.

Antrą pergalę iš eilės pasaulio kalnų slidinėjimo taurės varžybose iškovojo norvegas Akselis Lundas Svindalas. Penktadienį jis laimėjo greitojo nusileidimo rungtį, o šeštadienį Kolorado valstijoje (JAV) buvo pirmas ir didžiojo slalomo rungtyje.

STALO TENISAS.

Atvirosiose Suomijos stalo teniso pirmenybėse Lietuvos moterų rinktinės narės Lina Misikonytė ir Eglė Stuckytė komandinėse varžybose 3:0 sutriuškino estės bei žydės duetą, 3:1 nugalėjo Italijos antrąją ekipą bei ketvirtfinalyje 1:3 nusileido Rusijos šeštajai porai.

BIATLONAS.

Švedijoje organizuotame pasaulio biatlono taurės varžybų etape šeštadienį moterų 7,5 km sprinto lenktynėse 41-a tarp 105 biatlonininkių finišavo Diana Rasimovičiūtė. Lietuvos sportininkė šaudė be klaidų, o distanciją nušliuožė per 24:41,9.

SLIDINĖJIMAS.

Prancūzijoje surengtame planetos slidinėjimo taurės varžybų etape šeštadienį triumfavo Norvegijos atstovai. Moterų 15 km distancijoje laisvuoju stiliumi pirma finišavo Kristin Stoermer Steira (42:56,0). Vyrų 30 km distanciją laisvuoju stiliumi laimėjo norvegas Petteris Northugas (1.19:26,5)

NHL.

Keturioliktą pergalę 24-ose Šiaurės Amerikos nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo ketvirtąją vietą Rytų konferencijos Atlanto pogrupyje užimantis Dainiaus Zubraus Naujojo Džersio "Devils" (30 tšk.) klubas. Šeštadienį svečiuose "Devils" po pratęsimo 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0) nugalėjo antroje pozicijoje Rytų konferencijos Šiaurės Rytų pogrupyje esančią Monrealio "Canadiens" (35 tšk.) komandą. Per 16 minučių (16:38) lietuvis dukart metė į varžovų vartus ir išvengė baudos minučių.