NAUJIENŲ SPRINTAS

2009 02 23 0:00

RANKINIS. LRT Didžiosios vyrų rankinio taurės savininkais tapo Kauno "Lūšies-Sanistal" rankininkai. Kauniečiai pirmosiose taurės finalo rungtynėse šeštadienį namie 32:28 nugalėjo Šiaulių "Universiteto" komandą. Atsakomosiose rungtynėse Šiauliuose "Lūšis-Sanistal" klubas vakar laimėjo ir antrą kartą, varžovus jis sutriuškino rezultatu 39:22.

FUTBOLAS. Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) futbolo rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas 42-ejų metų Valdas Ivanauskas. Jo vadovaujama Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė lapkričio mėnesį draugiškose rungtynėse sužaidė lygiosiomis su Vokietija ir nuo šiol sėkmingą darbą su jaunaisiais futbolininkais treneris pratęs jaunimo rinktinėje. Prieš šešerius metus trenerio darbą pradėjęs V.Ivanauskas iš pradžių buvo šalies nacionalinės rinktinės vyriausiojo trenerio asistentu, vėliau treniravo FBK "Kauno", Edinburgo "Hearts" (Škotija), Jenos "Carl-Zeiss" (Vokietija) komandas, o praėjusį sezoną pradėjo dirbti su Gargždų "Banga". Lietuvos jaunimo rinktinė 2011 metų Europos čempionato atrankos turnyre žais su Anglijos, Portugalijos, Graikijos ir Makedonijos bendraamžiais.

*Lietuvos futbolo pirmenybėms besiruošiančioms šalies komandoms šeštadienį kontrolinėse rungtynėse nepavyko įveikti įvairių lygų Lenkijos ekipų. Šalies vicečempionas FBK "Kaunas" Marijampolės manieže susitikimą su Lenkijos III lygos Suvalkų "Wigry" ekipa baigė lygiosiomis 0:0, o Marijampolės "Sūduva" su II lygos Olštyno "Stomil" komanda sužaidė 2:2 (1:0). Marijampoliečiams įvarčius pelnė Vaidas Slavickas (37 min.) ir Mindaugas Gardzijauskas (85). Nesėkmę patyrė I lygos nugalėtojas Tauragės "Tauras". Išvykoje jis 1:2 (1:2) nusileido šeštąją vietą kaimyninės elitinės lygos pirmenybėse užimančiai Vroclavo "Šląsk" vienuolikei. Tauragiškių gretose pasižymėjo Sergejus Čelochsajevas.

SLIDINĖJIMAS. Kinijoje vykstančioje 24-ojoje žiemos studentų universiadoje vienuoliktąją vietą slidinėjimo sprinto varžybose užėmė vienintelė Lietuvos atstovė Irina Terentjeva. I.Terentjeva šeštadienį 1,4 km nuotolį nušliuožė per 3 minutes 44,52 sekundės ir liko vienuolikta tarp 55 dalyvių.

Penktadienį Lietuvos sportininkė 5 km rungtyje užėmė 9-ąją vietą tarp 58 atlečių. Distanciją ji įveikė per 15 minučių 52,7 sekundės.