2009 03 16 0:00

RALIS. Kipro ralio - trečiojo pasaulio autoralio čempionato etapo - nugalėtoju sekmadienį tapo penkiskart planetos čempionas bei sezono lyderis bendrojoje įskaitoje prancūzas Sebastienas Loebas su "Citroen". Prancūzo sąskaitoje jau 50 pergalių šių varžybų istorijoje. Kipro ralyje S.Loebas laimėjo 7 greičio ruožus iš keturiolikos ir 27,2 sek. aplenkė antrąją vietą užėmusį suomį Mikko Hirvoneną ("Ford"), kurio sąskaitoje trys laimėti greičio ruožai.

TENISAS. Antrą pergalę iš eilės Tailande vykstančio ATP "Challenger" serijos vyrų teniso turnyro (prizų fondas 50 JAV dolerių) kvalifikacinėse varžybose iškovojo aštuoniolikmetis vilnietis Ričardas Berankis (ATP reitingas 468). Jis antrajame rate sekmadienį 6:2, 6:3 sutriuškino 27-erių amerikietį Ericą Nunezą (389). Trečiajame kvalifikacijos rate R.Berankio varžovas šiandien bus Noamas Okunas (393) iš Izraelio arba Pietų Afrikos Respublikos tenisininkas Izakas van der Merwe'as (282).

SLIDĖS. 2008-2009 metų sezono planetos kalnų slidinėjimo taurės varžybų slalomo rungties nugalėtojo taurę tarp vyrų iškovojo prancūzas Jeanas-Baptiste'as Grange'as, šeštadienį baigiamajame etape Švedijoje užėmęs trečiąją vietą. Baigiamosios sezono slalomo rungties nugalėtoju tapo austras Mario Mattas. O planetos kalnų slidinėjimo taurės savininku bendrojoje įskaitoje antrą kartą per savo karjerą tapo norvegas Akselis Lundas Svindalas. Pirmąkart norvegas šiose varžybose triumfavo 2006-2007 metų sezoną.

TINKLINIS. Pirmosiose Lietuvos moterų tinklinio čempionato pusfinalio iki dviejų pergalių rungtynėse čempionės titulą ginanti Jonavos "Achema KKSC" šeštadienį svečiuose 3:0 (25:19, 25:18, 25:8) nugalėjo "Šiaulių" tinklininkes. Antrąjį pusfinalio mačą komandos žais kovo 21-ąją Jonavoje. Kitame pusfinalyje susikaus Vilniaus SM "Tauro VTC" ekipa bei vicečempionės Kauno "Heksos KCSM" tinklininkės (pirmas mačas - kovo 15 d.).

ŠACHMATAI. Ketvirtą pergalę daugiau nei pusantro šimto dalyvių Europos moterų asmeninio šachmatų čempionato septintajame rate iškovojo Deimantė Daulytė (ELO koeficientas 2278). Ji turėdama 4 taškus iš 73 vietos pakilo į 56-ąją. Rusijoje vykstančiose pirmenybėse lietuvė užvakar juodosiomis figūromis 1:0 nugalėjo italę Mariną Brunello (2106; 3,5 tšk.). Aštuntajame rate šiandien D.Daulytė žais baltosiomis figūromis, jos varžovė bus ispanė Monica Calzetta (2371; 4 tšk.). Čempionato vienvaldė lyderė - Vengrijos šachmatininkė Thanh Trang Hoang (2483, š taškai).

IETIS. Tenerifės saloje (Ispanija) vykusiose 9-ose Europos žiemos metimų taurės varžybose vienintelis Lietuvai atstovavęs Ramūnas Butkus ietį numetė 63,27 m ir jaunimo (iki 23 metų) grupėje buvo tik 12-as. Jaunimo nugalėtoju tapo suomis Mikko Kankaanpaa -77,11 metro.