2009 04 28 0:00

MARATONAS. Sekmadienį įvykusiame prestižiniame Londono maratone penkiolikta tarp moterų buvo Diana Lobačevskė (Maciušonytė). Lietuvos stajerė pagerino asmeninį rekordą ir įvykdė pasaulio čempionato normatyvą - 2.38:26. Lietuvis Andrius Ramonas irgi pagerino asmeninį rekordą ir užėmė 77 vietą - 2.32:54.

NHL. Šeštąsias Šiaurės Amerikos nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynes Dainiaus Zubraus Naujojo Džersio "Devils" klubas sekmadienį išvykoje 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) pralaimėjo Karolinos "Hurricanes" ekipai ir serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo lygus - 3:3. Lemiamą - septintąjį - serijos mačą "Devils" arenoje komandos žais šiandien.

TENISAS. Ispanijoje vykusį ATP serijos turnyrą "Barcelona Open Banco Sabadell" (prizų fondas 1,995 mln. eurų) penktą kartą iš eilės laimėjo ispanas Rafaelis Nadalis ir devintus metus iš eilės Ispanijos tenisininkas. Finale R.Nadalis 6:2, 7:5 įveikė ketvirtąjį pagal skirstymą tėvynainį Davidą Ferrerą. Paskutinį sykį Barselonos teniso turnyrą ne Ispanijos pilietybę turintis žaidėjas laimėjo 2000 metais, kai turnyro nugalėtoju tapo Maratas Safinas (Rusija). Turnyro nugalėtojui atiteko 286 tūkst. eurų.

METIKAI. Palangoje vykusio Lietuvos pavasario sezono metimų čempionate nugalėtojais tapo: diskas - skuodiškiai Zinaida Sendriūtė (57,50 m) ir Giedrius Šakinis (56,68 m); kūjis - Vaida Kelečiūtė (50,94 m, Kaunas-Rokiškis) ir Andrius Stankevičius (55,11 m, Marijampolė); ietis - kauniečiai Viktorija Barvičiūtė (45,90 m) ir Tomas Kirielius (62,43 m).

REKORDAS. Prancūzijos plaukimo pirmenybėse Frederickas Bousquet'as sekmadienį tapo pasaulio rekordo autoriumi vyrų 50 m distancijoje laisvuoju stiliumi - 20,94 sekundės. Ankstesnis šios rungties planetos rekordas - 21,28 sek. - nuo 2008 metų kovos 28 dienos priklausė australui Eamonui Sullivanui.

ČEMPIONATAS. Antrąsias pergales Šveicarijoje vykstančiame pasaulio vyrų ledo ritulio čempionate, kur keturiose grupėse rungtyniauja 16 pajėgiausių planetos ekipų, iškovojo abi favoritės - Rusijos ir Kanados komandos. A grupėje pasaulio vicečempionė Kanada 9:0 (4:0, 2:0, 3:0) sutriuškino debiutantę Vengriją, o B grupėje rungtyniaujanti ir titulą ginanti Rusija 7:2 (5:1, 1:1, 1:0) sutriuškino Prancūziją.

FINALE. Lapkričio 7-8 dienomis Federacijų taurės teniso turnyro - neoficialaus moterų teniso komandinio čempionato - finale žais Italijos ir JAV rinktinės. Tai paaiškėjo sekmadienį po pusfinalio susitikimų, kuriuose Italijos rinktinė namie 4:1 nugalėjo pastarųjų dvejų metų čempionę Rusijos komandą, o JAV tenisininkės svečiuose 3:2 įveikė Čekijos ekipą. Vienintelį kartą - 2006-aisiais - Federacijų taurę iškovojusios italės paskutinį kartą finale žaidė 2007 metais, o 17 sykių šių varžybų nugalėtojomis tapusios amerikietės finale žais po šešerių metų pertraukos, paskutinį kartą taurę jos laimėjo 2000-aisiais.

RANKINIS. Trečiuoju Lietuvos rankinio lygos vyrų čempionato pusfinalio dalyviu tapo "HC Vilniaus" klubas. "HC Vilniaus" rankininkai antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse svečiuose 33:28 (15:17) įveikė Klaipėdos "Žemaitijos Dragūną" ir laimėjo seriją iki dviejų pergalių 2:0. Vietas pusfinalyje jau anksčiau užsitikrino Kauno klubai - titulą ginantis "Granitas-Karys" ir "Lūšis-Sanistal". Ketvirtasis pusfinalio dalyvis paaiškės šiandien Šiauliuose, kur trečiąsias, lemiamas, serijos rungtynes žais vietos "Universitetas" ir Vilniaus VPU "Šviesa-Savanoris".