2009 05 11 0:00

ŠACHMATAI. Vilniuje pasibaigusio Lietuvos moterų šachmatų čempionato nugalėtoja tapo Živilė Šarakauskienė (ELO koeficientas 2210). Antrąją vietą užėmė Deimantė Daulytė (2269), trečiąją - Simona Limontaitė (2208). Lietuvos vyrų šachmatų čempionu tapo 36-erių Šarūnas Šulskis (ELO 2555), vicečempiono vardas atiteko Vidmantui Mališauskui (2459), bronza pasipuošė Aloyzas Kveinys (2534).

FORMULĖ 1. 2009 metų "Formulės 1" pasaulio čempionato penktojo etapo - Ispanijos "Grand Prix" lenktynių - nugalėtoju vakar tapo 29-erių Jensonas Buttonas iš "Brawn GP" komandos. Iš pirmosios pozicijos startavęs britas 66 trasos ratus - 307,104 km - įveikė per 1.37:19,202 ir iškovojo jau ketvirtą pergalę šį sezoną bei penktąją per visą karjerą. Antras sekmadienį finišavo kitas "Brawn GP" ekipos narys brazilas Rubensas Barrichello, nugalėtojui pralaimėjęs 13,056 sek. Trečias buvo australas Markas Webberis ("Red Bull", atsiliko 13,924 sek.). "Formulės 1" lyderių rikiuotė po penkių etapų:

1. J.Buttonas - 41 tšk.; 2. R.Barrichello - 27; 3. Sebastianas Vettelis (Vokietija, "Red Bull") - 23; 4. M.Webberis - 15,5... Konstruktorių įskaitoje lyderės poziciją sutvirtino jau 68 taškus surinkusi "Brawn GP" komanda, antra - "Red Bull" (38,5), trečia - "Toyota" (26,5).

PENKIAKOVĖ. Į šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės trečiojo etapo 36 dalyvių finalą pateko ir vakar dėl medalių kovojo visi keturi lietuviai - Pekino olimpiados vicečempionas Edvinas Krungolcas (4584 tšk.), Pekino žaidynių bronzinis prizininkas Andrejus Zadneprovskis (4668), Tadas Žemaitis (4604) ir Justinas Kinderis (4584).

LEDO RITULYS. Šeštą kartą per septynerius pastaruosius metus planetos vyrų ledo ritulio pirmenybių, kurios šiemet surengtos Šveicarijoje, finale vakar vėlai vakare susikovė Rusijos ir Kanados rinktinės, o dėl bronzos varžėsi olimpinė čempionė Švedija ir JAV. Nugalėtojos titulą ginanti Rusija pusfinalyje 3:2 (0:0, 2:2, 1:0) įveikė JAV rinktinę, o pasaulio vicečempionė Kanada 3:1 (1:0, 2:0, 0:1) nugalėjo Švediją.

PLAUKIMAS. Tarptautiniame sprinto plaukimo festivalyje "Anykščiai-2009" užfiksuoti du Lietuvos moterų plaukimo rekordai. Kaunietė Erika Bespalko, plaukdama 100 m krūtine, pagerino vos kelis mėnesius gyvavusį olimpietės Ramintos Dvariškytės šalies rekordą - 1:09,25.

100 m plaukimo kompleksiniu būdu šalies rekordininke tapo Rugilė Mileišytė - 1:06,07.

TENISAS. Romoje (Italija) pasibaigusio WTA serijos "Internazionali BNL d'Italia" teniso turnyro nugalėtoja tapo Pekino žaidynių vicečempionė rusė Dinara Safina, ji finale 6:3, 6:2 sutriuškino tėvynainę Svetlaną Kuznecovą (7). Be pagrindinio prizo, 23-ejų D.Safinai atiteko 350 tūkst. JAV dolerių čekis.

RANKINIS. Pirmosiose Lietuvos rankinio lygos vyrų čempionato finalo rungtynėse čempiono titulą ginantis Kauno "Granitas-Karys" šeštadienį 29:23 (12:13) nugalėjo Kauno "Lūšies-Sanistal" rankininkus. Antrąsias finalo iki trijų pergalių rungtynes komandos žais trečiadienį.