NAUJIENŲ SPRINTAS

2009 05 19 0:00

TENISAS. Ispanijos sostinėje Madride pasibaigusių "Mutua Madrilena Madrid Open" moterų bei vyrų teniso turnyrų, kurių bendrą prizų fondą sudarė 7,2 mln. eurų, nugalėtojais tapo rusė Dinara Safina ir šveicaras Roger Federeris. Moterų varžybų favoritė 23 metų D.Safina finale 6:2, 6:4 įveikė devyniolikmetę danę Carolinę Wozniacki (9) ir laimėjo antrą iš eilės turnyrą. Vyrų finale R.Federeris (2) nugalėjo pirmąją pasaulio raketę ispaną Rafaelį Nadalį - 6:4, 6:4 ir, nutraukęs keturių tarpusavio susitikimų pralaimėjimų seriją, šiemet pirmą kartą tapo turnyro nugalėtoju. R.Nadaliui tai buvo tik penktoji nesėkmė grunto aikštelėse nuo 2005-ųjų. Beje, pralaimėjęs šveicarui, R.Nadalis netapo pirmuoju istorijoje žaidėju, laimėjusiu visus tris "Masters" serijos turnyrus grunto aikštelėse tą patį sezoną. Kiek anksčiau ispanas triumfavo Romoje bei Monte Karle.

SMUKTELĖJO. Prancūzijoje vykstančių 25-ųjų daugiadienių "Tour de l'Aude" dviratininkių lenktynių antrajame etape - 27 km komandinėse lenktynėse laikui - "Bigla Cycling Team" ekipa, kuriai atstovauja Modesta Vžesniauskaitė, užėmė septintąją vietą. Bendrojoje įskaitoje po prologo ir dviejų etapų M.Vženiauskaitė iš 16 vietos smuktelėjo į 27.

IŠSAUGOJO. Prieš paskutinį Škotijos futbolo pirmenybių turą lyderio poziciją išsaugojo Andriaus Veličkos Glazgo "Rangers" klubas. Tai paaiškėjo po paskutinių XXXVII turo rungtynių, kai du taškus prarado čempiono titulą ginantis Glazgo "Celtic" klubas, svečiuose mačą su Edinburgo "Hibernian" baigęs 0:0.

ETAPAS. 92-ųjų prestižinių "Giro d'Italia" daugiadienių dviratininkų lenktynių organizatoriai pareiškė, kad sekmadienį vykęs devintasis lenktynių etapas nebus įtrauktas į bendrąją įskaitą. Po tragedijos aštuntajame etape, kai ispanas Pedro Horrillo Munozas nukrito į tarpeklį ir kelias valandas išbuvo komoje, dviratininkai nusprendė nerizikuoti ir ramiai pravažiuoti greitąsias etapo atkarpas. Pasak gydytojų, P.H.Munozo, kuris patyrė galvos traumą ir keletą lūžių, būklė labai sunki, tačiau yra vilčių, kad sportininkas pasveiks.

LYDERIS. Naujuoju Rusijos aukščiausiosios lygos futbolo pirmenybių lyderiu tapo Deivido Šembero Maskvos CSKA klubas. Sekmadienį CSKA namie 2:1 (1:0) įveikė Sankt Peterburgo "Zenit" ir, surinkę 19 taškų, vienu tašku aplenkė į antrąją vietą nukritusią čempionės titulą ginančią Kazanės "Rubin" komandą. Visą susitikimą žaidęs lietuvis 59 minutę buvo įspėtas.