2009 06 17 0:00

GALIŪNAI. Telšiuose surengto Lietuvos galiūnų komandinio čempionato nugalėtoja tapo Biržų ekipa - Žydrūnas Savickas, Alvidas

Brazdžius ir Nerijus Liobikas. Jie laimėjo visas šešias rungtis: svorio metimą į aukštį, rasto kėlimą, akmenų sukėlimą, "lagaminų" nešimą, padangos vartymą bei estafetę. Nugalėtojai surinko 24 taškus.

Antrąją vietą užėmė Birštono galiūnai - Vidas Blekaitis, Vilmantas Bliujus ir Karolis Šarakauskas, jų sąskaitoje 14 taškų. Trečia buvo tašku mažiau surinkusi sunkiasvorių atletų komanda iš Mažeikių - Vilius Petrauskas, Antanas Abrutis ir Vaidas Laurinskis. Ketvirta liko 9 taškus sukaupusi Marijampolės komanda - Marius Lalas, Darius Miškelis ir Darius Daubaras.

ĖJIMAS. Trečią kartą Portugalijoje surengtų "Grand Prix" serijos sportinio ėjimo varžybų nugalėtoja tapo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič. Ji 5 km nužingsniavo per 22:10, tai - geriausias šio sezono rezultatas Lietuvoje.

TENISAS. Londone vykusį ATP serijos turnyrą "AEGON Championships" (prizų fondas 750 tūkst. eurų) laimėjo škotas Andy Murray'us, kuris finale įveikė amerikietį Jamesą Blake'ą - 7:5, 6:4. A.Murray'us tapo pirmuoju britu, triumfavusiu "Queen's Club" teniso aikštyne per visą 71 metų istoriją. Be pagrindinio prizo, nugalėtojui atiteko 84 300 eurų čekis ir 250 ATP taškų.

* Ten pat vykusį WTA serijos turnyrą "AEGON Classic" (prizų fondas 220 tūkst. JAV dolerių) laimėjo dvidešimtmetė slovakė Magdelena Rybarikova. Ji finale 6:0, 7:6 (7:2) nugalėjo kinę Li Na ir laimėjo pirmąjį savo karjeroje WTA serijos turnyrą. Be pagrindinio prizo ir 280 WTA taškų, slovakei atiteko ir 37 tūkst. JAV dolerių čekis. Iki šiol didžiausias M.Rybarikovos iškovojimas buvo Vimbldono teniso turnyro jaunių finalas 2006 metais.

BEISBOLAS. Lietuvos čempionas Vilniaus "Juodasis vikingas" pergale pradėjo 2009 metų Europos beisbolo taurės kvalifikacinį turnyrą Čekijoje. Pirmosiose šešių ekipų turnyro rungtynėse Lietuvos beisbolininkai 8:7 įveikė "Vojvode" (Serbija) komandą, o vakar žaidė su turnyro šeimininke Ostravos "Arrows" ekipa, kuri pirmojo turo rungtynėse 4:5 nusileido Maskvos MGPU (Rusija) klubui. Į kvalifikacinio turnyro finalą pateks dvi pajėgiausios komandos, o į tolimesnį varžybų etapą - tik turnyro Čekijoje nugalėtojas.

DVIRAČIAI. Traumos dar neišsigydžiusi 26-erių šiaulietė Vilma Rimšaitė dalyvavo atvirųjų Europos mažųjų dviračių kroso (BMX) pirmenybių vienuoliktojo bei dvyliktojo etapų lenktynėse Norvegijoje ir sugebėjo išsaugoti vienuoliktąją vietą bendrojoje įskaitoje (84 tšk.). Vienuoliktajame etape lietuvė su varžovėmis pasidalijo 9-11 vietas ir pelnė 4 taškus, o dvyliktajame finišavo aštunta ir pelnė 5 taškus. Čempionate pirmauja prancūzė Eva Ailloud (226 tšk.).