2009 07 01 0:00

ŠIUOLAIKINĖ PENKIAKOVĖ. Vokietijoje vykstančių Europos šiuolaikinės penkiakovės pirmenybių auksą moterų estafetėje laimėjo Čekijos komanda, surinkusi 5698 taškus, ir 54 taškais aplenkė antroje vietoje likusią Rusijos ekipą. Bronzą iškovojo Lenkijos trio (5618). Estafetės varžybose nedalyvavo Lietuvos moterys, nes asmeninėse atrankos varžybose traumą patyrė jaunoji Gintarė Sikorskytė. Vakar vykusioje vyrų estafetėje varžėsi Lietuvos rinktinė - Edvinas Krungolcas, Andrejus Zadneprovskis ir Justinas Kinderis. Lietuvos vyrai šiose pirmenybėse jau iškovojo aukso medalį komandinėse varžybose.

JAUNIMAS. Pirmą kartą šalies istorijoje Europos jaunimo (iki 21 metų) futbolo čempione tapo Vokietijos rinktinė, kuri pirmadienį Švedijoje pasibaigusių pirmenybių finale 4:0 (1:0) sutriuškino Anglijos komandą.

DVIRAČIAI. Ignalinoje vykusiame tradiciniame dviračių maratone "Dviračių maratonų taurė 2009" startavo per 550 dalyvių. Varžybose, kurių trasa driekėsi Aukštaitijos nacionalinio parko miškais, jėgas išmėgino įvairaus amžiaus dalyviai iš Lietuvos, Latvijos bei Lenkijos. Moterų elito grupėje nugalėjo viešnia iš Latvijos Lelde Tipane, ji 35 km trasoje užtruko 2.47:43. Vyrų elito grupėje pirmąją vietą iškovojo praėjusių metų Lenkijos kalnų dviračių čempionas Dariuszas Batekas, distanciją įveikęs per 2.26:54.

* Likus dviem etapams iki Europos mažųjų dviračių kroso (BMX) pirmenybių pabaigos, 92 įskaitinius taškus turinti 26-erių šiaulietė Vilma Rimšaitė tebėra vienuolikta tarp trisdešimties moterų elito sportininkių. Didžiojoje Britanijoje vykusiame tryliktajame bei keturioliktajame etapuose lietuvė abusyk finišavo penkta bei pelnė po 4 įskaitinius taškus. Europos pirmenybėse tvirtai pirmauja Prancūzijos sportininkės - Eva Ailloud (246 tšk.), Manon Valentino (225 tšk.) ir Laetitia Le Corguille (180 taškų). Du paskutiniai etapai vyks liepos 11-12 dienomis Danijoje.