2009 07 08 0:00

SKINA PERGALES. Švedijoje vykstančiame Europos merginų jaunių iki 18 metų čempionate sėkmingai rungtyniauja lietuvaitės. Ričardo Maceinos auklėtinės antrojo etapo F grupėje iškovojo dvi pergalės iš eilės.

Vakar Lietuvos merginos po atkaklios kovos 77:74 (16:10, 18:20, 20:24, 23:20) įveikė Ukrainą. 23 taškus pelnė Eglė Šikšniūtė, 16 - Diana Žintikaitė, 14 - Greta Šniokaitė.

Užvakar mūsiškės parklupdė ir Rusiją - 77:64 (17:19, 15:14, 24:13, 21:18). 24 taškus į rusių krepšį įmetė G.Šniokaitė, 14 - D.Žintikaitė, 13 - Gintarė Mažionytė.

Europos čempionių titulą ginančios lietuvės savo sąskaitoje turi 3 pergales ir 1 pralaimėjimą bei jau užsitikrino vietą ketvirtfinalyje. Šiandien paskutinėse F grupės rungtynėse jos kovos su prancūzėmis.

GALIŪNAI. Birštone surengtose "Europos taurės 2009" bei 10-ojo jubiliejinio galiūnų turnyro "Nemuno galiūnas 2009" varžybose nugalėjo Žydrūno Savicko ir Vido Blekaičio duetas, kuris septyniose rungtyse surinko 49 taškus. Lietuviai laimėjo visas rungtis - rąsto kėlimą, 2 po 145 kg svarmenų nešimą, 330 kg svorio atkėlimą, svarmens laikymą, pritūpimus, akmens perkėlimą bei estafetę. Antrąją vietą (38 tšk.) užėmė Saulius Brusokas ir Vytautas Lalas, trečiąją - dar viena lietuvių pora Alvidas Brazdžius ir Nerijus Liobikas (29,5 tšk). Be lietuvių, Birštone rungėsi galiūnų poros iš Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Ukrainos.

DANGAUS AKROBATAI. Pagal vieno iš pasaulio akrobatinio skraidymo lyderių Jurgio Kairio sukurtas taisykles šį mėnesį organizuojamos pirmosios pasaulio akrobatinio skraidymo elito varžybos "FAI Mamaia - World Elite Aerobatic Formula".

"Pasaulio pilotams ir žiūrovams pasiūliau patrauklų akrobatinio skraidymo varžybų modelį ir tikiuosi, kad šios varžybos įneš gaivaus vėjo aviacijos sporte ir taps tradicinėmis. Didžiausią dėmesį turiu sutelkti organizaciniam darbui, todėl pats atliksiu tik parodomuosius skrydžius", - teigia J.Kairys.

Akrobatinių skrydžių arena taps smėlėtas 8,5 km ilgio Rumunijos paplūdimio ruožas. Ten pakviesti dalyvauti 8 šalių akrobatinio skraidymo meistrai. m.

SLIDINĖJIMO BAZĖJE - DVIRATININKAI. Sostinės Liepkalnio slidinėjimo bazėje klubas "Top Team" bei šalies Dviračių sporto federacija organizavo Lietuvos kalnų dviračių čempionatą. Vyrų elito grupėje nepralenkiamas buvo čempiono titulą iškovojęs Tomas Micė. Sidabras atiteko Mantui Bliakevičiui, kuris nuo nugalėtojo atsiliko daugiau nei 2 minutėmis. Bronziniu prizininku tapo Andrejus Dolgovas. Moterų grupėje čempionės titulą iškovojo Sabina Brazevič.

Čempionato dalyviams teko įveikti trasą, kurią sudarė 7 ratai po 3,5 kilometro. Stačiausia įkalnė siekė net 33 procentus.

SKAUDI NESĖKMĖ. Europos jaunių (iki 18 metų) merginų žolės riedulio čempionatą Belgijoje apmaudžiu pralaimėjimu pirmadienį pradėjo Lietuvos rinktinė. Keturių ekipų B grupės pirmosiose rungtynėse ji 1:9 (1:4) nusileido Vokietijos komandai. Kitos lietuvaičių varžovės - Olandijos riedulininkės, kurios pirmadienį 1:0 (1:0) nugalėjo Rusijos rinktinę. A grupės lydere po pirmojo turo tapo Anglijos merginų ekipa, 5:1 (2:1) sutriuškinusi Prancūzijos bendraamžes. Dvi geriausios kiekvienos grupės komandos pateks į pirmenybių pusfinalį. Čempionatą laimėjusi rinktinė iškovos teisę dalyvauti jaunių olimpinėse žaidynėse, kurios vyks Singapūre kitų metų rugpjūčio 14-26 dienomis.

E.PUČINSKAITĖ SEPTINTA. Daugiadienių dviratininkių lenktynių "Giro Donne" trečiajame etape Italijoje septinta finišavo ir tokią pat poziciją bendrojoje įskaitoje išsaugojo Edita Pučinskaitė (komanda "Gauss RDZ Ormu-Colnago"). Lietuvos dviratininkė 106,4 kilometro distancijos finiše dvi minutes pralaimėjo etapo nugalėtojai amerikietei Marai Abbott.

Iš lenktynių lyderių dešimtuko pasitraukė Diana Žiliūtė ("Safi-Pasta Zara Titanedi"), kuri pirmadienį lyderei pralaimėjo pusaštuntos minutės ir finišavo 22-a.

TOUR DE FRANCE. Daugiadienių "Tour de France" dviratininkų lenktynių trečiąjį etapą laimėjo britas Markas Cavendishas, 196,5 km distancijos finiše akimirka aplenkęs norvegą Thorą Hushovdą bei prancūzą Cyrilą Lemoine'ą. Nepaisant antro iš eilės laimėto lenktynių etapo lyderis bendrojoje įskaitoje išliko pirmojo etapo nugalėtojas šveicaras Fabianas Cancellara. Jis bendrojoje įskaitoje 33 sek. lenkė vokietį Tony Martiną bei 40 sek. iš dešimtosios pozicijos pakilusį septyniskart "Tour de France" lenktynių nugalėtoją amerikietį Lance'ą Armstrongą.