2009 07 11 0:00

TOUR DE FRANCE. Vakar vyko daugiadienių "Tour de France" dviratininkų lenktynių septintasis etapas - 224 km ruožas iš Barselonos į Arcalį (Andora). Patį ilgiausią ir aukštų įkalnių pilną etapą laimėjo prancūzas Brice'as Feillu iš "Garmin" komandos, sugaišęs 6 val. 11 min. ir 31 sekundę. Jis 5 sek. aplenkė tautietį Christophe'ą Kerną, atstovaujantį "Cofidis". Nugalėtojui 25 sek. pralaimėjo ir trečias liko vokietis Johannesas Fruhlingeris ("Milran"). Bendrojoje įskaitoje lyderiu tapo "Mondiale" atstovaujantis italas Rinaldo Nocentini (25.44:32). Tik 6 sekundėmis atsilieka čempiono titulą ginantis "Astana" dviratininkas ispanas Alberto Contadoras, 8 sekundėmis - septynis kartus "Tour de France" triumfavęs amerikietis Lance'as Armstrongas ("Astana").

PENKIAKOVĖ. Planetos jaunių šiuolaikinės penkiakovės pirmenybėse Taivanyje šeštąją vietą merginų asmeninėse varžybose tarp 59 dalyvių užėmė Donata Rimšaitė (5496 tšk.). Pasaulio čempione tapo egiptietė Aya Medany (5664 tšk.). Vaikinų varžybose vienuoliktas tarp 66 dalyvių buvo Paulius Aleksandravičius (5832). Nugalėjo Pietų Korėjos atstovas Jihunas Ahnas (6140 tšk.).

REKORDININKAS. Aštuonių Pekino vasaros olimpinių žaidynių aukso medalių savininkas 24-erių amerikietis Michaelas Phelpsas JAV plaukimo pirmenybėse ketvirtadienį pasiekė naują vyrų 100 metrų peteliške rungties pasaulio rekordą - 50,22 sekundės. Ankstesnis - 50,40 sek. - nuo 2005 metų planetos čempionato Monrealyje (Kanada) priklausė amerikiečiui Ianui Crockeriui. Tad dabar M.Phelpsui priklauso net penki pasaulio rekordai - 200 bei 400 metrų kompleksiniu būdu, 100 ir 200 metrų peteliške ir 200 metrų laisvuoju stiliumi.

SUPERTAURĖ. Pietų Amerikos futbolo supertaurę pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo Ekvadoro sostinės "LDU de Quito" komanda. Ji ketvirtadienį atsakomose finalo rungtynėse namie 3:0 (2:0) sutriuškino 2007 metų šio prizo savininkę, Brazilijos čempionato lyderę Porto Alegrės "International" (Brazilija) vienuolikę. Pirmas finalo rungtynes prieš dvi savaites išvykoje Kito futbolininkai laimėjo 1:0 (0:0).

SMUKTELĖJO. Daugiadienių dviratininkių lenktynių "Giro Donne" šeštajame etape Italijoje dešimta finišavo ir bendrojoje įskaitoje į devintąją poziciją iš šeštosios smuktelėjo "Gauss RDZ Ormu-Colnago" ekipos narė Edita Pučinskaitė. 119,3 kilometro distancijos finiše lietuvė beveik 8 min. pralaimėjo etapo nugalėtojai vokietei Judith Arndt.

FINALE. Italijoje vykstančių pasaulio jaunių lengvosios atletikos pirmenybių merginų šuolių į aukštį finale kovojusi Airinė Palšytė įveikė 1,82 m ir liko ketvirta. Lietuvės asmeninis rekordas - 1,86 m. Čempione tapo italė Alessia Trost - 1,87 m. Rutulio stūmimo atrankos varžybose Rokas Kirlys (18,35 m) užėmė tryliktąją vietą ir nepateko tarp dvylikos finalo dalyvių. Lietuvos atstovui iki vietos finale pritrūko 10 centimetrų. 200 metrų devintajame atrankos bėgime Kostas Skrabulis finišavo šeštas (22,79 sek.) ir tarp 64 dalyvių buvo tik 50-as.