2009 07 20 0:00

FORMULĖ-2. Belgijoje vykusiame "Formulės-2" autolenktynių čempionato septintajame etape aštuoniolikmetis Kazimieras Vasiliauskas šeštadienį finišavo penktas ir iškovojo keturis įskaitinius taškus.

Startavęs iš penkioliktos pozicijos lietuvis 28 trasos ratus įveikė per 39:04,913 ir vos 3,271 sek. pralaimėjo etapo nugalėtojui austrui Philippui Engui. Antras šeštadienį finišavo ispanas Andy Soucekas, trečiąją vietą užėmė britas Henry Surteesas, ketvirtąją - kanadietis Robertas Wickensas. "Formulės-2" čempionato lyderio poziciją sustiprino antrąją vietą užėmęs ispanas Andy Soucekas (36 tšk.), o K.Vasiliauskas su 13 taškų iš dvyliktos pozicijos pakilo į devintą (13).

TOUR DE FRANCE. Daugiadienių "Tour de France" dviratininkų lenktynių penkioliktąjį etapą - 207 km iš Portarlier į Verbier - vakar laimėjo čempiono titulą ginantis ispanas Alberto Contadoras ("Astana") - 5.03:58. Antras finišavo liuksemburgietis Andy Schleckas ("Saxo Bank", + 43 sek.), trečias - italas Vincenze Nibali ("Liquigas", +1:03). Keturioliktąjį etapą šeštadienį laimėjo rusas Sergejus Ivanovas ("Katusha"). Po penkiolikos etapų lyderis bendrojoje įskaitoje pasikeitė - viršūnėje įsitaisė etapo nugalėtojas A.Contadoras - 63.17:56. Antrąją vietą užima septyniskart "Tour de France" nugalėtojas amerikietis Lance'as Armstrongas ("Astanas", 63.19:33), trečiąją - britas Bradly Wigginsas ("Garmin-Slips", 63.19:42). Iki šiol pirmavęs italas Rinaldo Nocentini ("AG2R-la Mondiale") smuktelėjo į šeštąją poziciją (63.20:47).

FUTBOLAS. Septintą pergalę tryliktose Rusijos aukščiausiosios futbolo lygos rungtynėse iškovojo bei į trečiąją vietą iš penktosios šešiolikos komandų turnyre pakilo Maskvos CSKA (23 tšk.) klubas su Deidivu Šemberu. Šeštadienį svečiuose maskviečiai 2:1 (0:0) laimėjo prieš nugalėtojos titulą ginančią bei čempionate pirmaujančią Kazanės "Rubin" (27 tšk.) vienuolikę. Lietuvos rinktinės gynėjas žaidė visas rungtynes. Į ketvirtą poziciją pirmenybėse pakilo Maskvos "Dinamo" (23 tšk.), namie 2:1 (0:1) privertusi pasiduoti Nalčiko "Spartak" futbolininkus. Kitame mače Ramenskojės "Saturn" 4:0 (2:0) sutriuškino Rostovo "Rostov" komandą. Antrąją vietą Rusijos futbolo čempionate su 23 taškais užima Igno Deduros Maskvos "Spartak" klubas.

* Įspūdinga pergale 2009-2010 metų sezono Austrijos futbolo čempionatą pradėjo bei dešimties komandų turnyro lydere tapo Linco LASK komanda su gynėju Vidu Alunderiu. Linco ekipa šeštadienį per pirmojo turo mačą namie 4:0 (4:0) sutriuškino autsaideriais tapusius "SV Mattersburg" futbolininkus. Lietuvis žaidė visas rungtynes, o įvarčius nugalėtojams pelnė Christophas Saureris (2 min.), Romanas Wallneris (30 min.), Florianas Metzas (37 min.) bei Christianas Mayrlebas (39 min.).

BEISBOLAS. Bulgarijoje surengtame devynių ekipų Europos berniukų (iki 12 metų) beisbolo čempionate penktąją vietą užėmė Lietuvos rinktinė, 4:3 įveikusi šeštoje pozicijoje likusius Slovakijos bendraamžius. A grupės varžybose lietuviai 2:5 pralaimėjo austrams, 3:13 nusileido čekams, 18:8 nugalėjo Turkijos komandą bei 9:2 privertė pasiduoti Rumuniją. Vakar dėl aukso kovojo Čekijos ir Rusijos rinktinės.

PASITRAUKĖ. Čekijos sostinėje vykusiame Europos jaunučių bei jaunių stalo teniso čempionate šeštadienį iš kovos dėl medalių pasitraukė visos Lietuvos atstovų poros. Jaunių merginų dvejetų turnyro ketvirtajame rate Ieva Venslavičiūtė poroje su Kristina Vaškevičiūte 0:3 (3:11, 8:11, 5:11) pralaimėjo prancūzei Aurorei Dessaint ir švedei Malin Pettersson. Eglės Stuckytės bei vengrės Katos Toth duetas ketvirtojo rato mače 2:3 (7:11, 9:11, 11:8, 11:7, 8:11) nusileido vengrėms Krisztinai Ambrus ir Dorai Csillos Madarasz.