2009 07 29 0:00

SKLANDYMAS. Prienų rajone, Pociūnų aerodrome, vykstančio Europos sklandymo čempionato antrajame etape pilotams skirto greičio pratimo nugalėtojais tapo sklandytojai, nuo 214 km iki 346 km ilgio trasas įveikę didžiausiu vidutiniu greičiu. Nepasiekę aerodromo buvo priversti nutūpti laukuose net 24 sklandytuvų ekipažai, iš jų - penki lietuvių. Antrajame čempionato etape vėl triumfavo užsienio sportininkai. Geriausiai lietuvių komandoje tą dieną pasirodė antrą vietą užėmę dviviečio sklandytuvo ekipažo nariai Vytautas Sabeckis ir Viktoras Kukčikaitis. Po dviejų varžybų dienų jie pakilo į ketvirtąją poziciją.

DVIRAČIAI. Vokietijoje pasibaigusiose tarptautinėse šešių etapų "Thuringen-Rundfahrt der Frauen" dviratininkių lenktynėse aukščiausiai iš lietuvių pakilusi "Safi-Pasta Zara Titanedi" komandos narė Inga Čilvinaitė užėmė aštuonioliktą vietą. Nuo nugalėtojos danės Lindos Villumsen Serup lietuvė atsiliko 7:20. Svetlana Pauliukaitė ("Safi-Pasta Zara Titanedi") galutinėje įskaitoje užėmė 29 vietą, Rasa Leleivytė ("Safi-Pasta Zara Titanedi") liko 33, Modesta Vžesniauskaitė ("Bigla Cycling Team") - 41 tarp 58 finišavusiųjų.

VANDENS SLIDĖS. Lenkijoje vykusiose tradicinėse "Netta Cup" šuolių nuo tramplino su vandens slidėmis varžybose ketvirtąją vietą užėmė Ričardas Lažinskas. Lietuvis nuskriejo 49,7 m ir 5,6 m atsiliko nuo trečiuoju prizininku tapusio ispano Alvaro de Carloso Moreno. Nugalėjo britas Stephenas Critchley - 58,30 m. "Netta cup" varžybose dalyvavo 20 sportininkų iš Baltarusijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Lenkijos ir Lietuvos. Varžybų parodomojoje programoje sėkmingą slydimą vandeniu ant pėdų be slidžių atliko Algis Mėšlius.

VOS VOS. Kalifornijoje prasidėjusio ATP serijos "Los Angeles Tennis Open" turnyro (prizų fondas 700 tūkst. JAV dolerių) pirmą varžybų dieną įvyko ir parodomasis mačas, kuriame 29 metų rusas Maratas Safinas po labai atkaklios kovos 6:4, 3:6, 10:6 įveikė legendinį amerikietį Pete'ą Samprasą, kuriam rugpjūčio 12-ąją sukaks 38-eri.