2009 08 11 0:00

BURTAI. Pirmadienį Maskvoje surengta iškilminga Vieningos lygos krepšinio turnyro burtų traukimo ceremonija, kurioje aštuonios komandos suskirstytos į dvi grupes. Lietuvos vicečempiono Kauno "Žalgirio" varžovai B grupėje bus Maskvos CSKA (Rusija), Mariupolio "Azovmaš" (Ukraina) ir Talino "Kalev" (Estija). A grupę sudarys Maskvos srities "Chimki" (Rusija), Kazanės "Uniks" (Rusija), Donecko Doneck" (Ukraina) ir Rygos VEF (Latvija) ekipos. Sezono atidarymo rungtynės bus surengtos Maskvoje spalio 14 arba 15 dieną, o garbė jose susikauti teks CSKA ir "Žalgirio" komandoms.

DVIRAČIAI. "Safi-Pasta Zara Titanedi" komandos narė Diana Žiliūtė laimėjo Prancūzijoje prasidėjusių tarptautinių "La Route de France" dviratininkių lenktynių prologą. Lietuvė 4,4 km distanciją įveikė lygiai per 6 minutes ir 1 sekunde aplenkė antrąją vietą užėmusią rusę Svetlaną Bubenkovą bei 4 sekundėmis - trečiojoje pozicijoje likusią vokietę Iną Teutenberg. 29 sekundes finiše tėvynainei pralaimėjusi Edita Ungurytė ("USC Chirio Forno d'Asolo) prologe užėmė 25 vietą tarp 78 dviratininkių.

PAKILO. Naujajame stipriausių pasaulio tenisininkių (WTA) reitinge 23-ejų vilnietė Lina Stančiūtė per savaitę "uždirbo" 13 įskaitinių taškų ir su 268 taškais iš 212 vietos pakilo į 208-ąją. WTA reitingo pirmajame dešimtuke pakitimų neįvyko, o lyderė su 9601 tašku išlieka Dinara Safina (Rusija). Antrąją ir trečiąją vietas užima amerikietės seserys Williams - atitinkamai Vimbldono turnyro vienetų bei dvejetų čempionė Serena (8628 tšk.) ir Venus (6935).

REGATA. Nidoje finišavusios 42-osios Kuršių marių regatos paskutiniajame, penktajame, etape dalyvavusi 51 jachta plaukė 10 jūrmylių ilgio "Olimpinę distanciją" prie Nidos. Po maždaug dvi valandas trukusių lenktynių paaiškėjo galutiniai rezultatai. Absoliučiai greičiausios jachtos įskaitoje nugalėjo ir vieną iš dviejų pereinamųjų Kuršių marių regatos įsteigtų taurių

laimėjo kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama jachta "Arabela". Greičiausios pagal perskaičiuotą laiką jachtos įskaitoje triumfavo sportininkai iš Estijos - kapitono Marto Tammo vadovaujama jachta "Katarine Jee" distancijoje pagal perskaičiuotą laiką sugaišo 27 val. 41 min. 35 sek. ir iškovojo antrąją pereinamąją Kuršių marių regatos nugalėtojų taurę. Šių metų Kuršių marių regatoje dalyvavo 53 jachtos ir per 300 buriuotojų. Regatos dalyviai, varžydamiesi penkiuose skirtingų distancijų etapuose, įveikė daugiau nei 260 jūrmylių.

ŠEŠIOLIKMETĖS. Europos jaunučių mergaičių (iki 16 metų) krepšinio pirmenybėse Italijoje vos vieną pergalę per aštuonerias rungtynes iškovojusi Lietuvos rinktinė liko dvylikta. Sekmadienį per rungtynes dėl vienuoliktosios vietos trenerės Živilės Mikalauskaitės auklėtinės 47:50 (14:18, 16:16, 8:6, 9:10) nusileido bendraamžėms iš Serbijos.

Čempionėmis tapo jaunosios Ispanijos krepšininkės, finale po pratęsimo 57:53 įveikusios Belgijos ekipą. Bronzos medaliai įteikti Prancūzijos rinktinei, kuri 75:46 sutriuškino Rusijos penketuką.

PAGERINO REKORDĄ. Didžiosios Britanijos plaukikė Jo Jackson šios šalies čempionate trumpajame (25 m ilgio) baseine pagerino pasaulio rekordą 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje. 22 metų britė distanciją nuplaukė per 3:54,92 sekundės ir 1,17 sekundės pagerino prancūzei Laure'ai Manaudou priklausiusį rekordą. J.Jackson buvo šios rungties planetos rekordininkė ir ilgajame baseine, tačiau jos rekordą kovo 8 dieną pagerino liepos pabaigoje planetos čempione tapusi italė Federica Pellegrini, tapusi pirmąja moterimi, kuri 400 m laisvuoju stiliumi nuplaukė greičiau nei per 4 minutes.