2009 08 12 0:00

IŠSAUGOJO VIETĄ. Po Naujojoje Zelandijoje pasibaigusio pasaulio jaunių (iki 19 metų) krepšinio čempionato, kuriame Lietuvos rinktinė užėmė devintąją vietą, antradienį paskelbtame naujajame Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) reitinge tarp 74 šalių Lietuva išsaugojo šeštąją poziciją. Mūsų šalis prarado 30 įskaitinių taškų ir dabar jų turi 381. Reitinge pirmauja Pekino žaidynėse bronzos medalius iškovojusi Argentinos ekipa (881 tšk.), lenkianti olimpinius čempionus JAV krepšininkus (862,2 tšk.) bei sidabrą Pekino olimpiadoje iškovojusią pasaulio čempionę Ispanijos rinktinę (739 tšk.). Ketvirti - Graikijos (509 tšk.), penkti - Serbijos krepšininkai (469 tšk.). Senojo žemyno čempionai Rusijos krepšininkai su 181 tašku FIBA klasifikacijoje tėra penkiolikti, latviai - trisdešimt penkti (29 tšk.), estai - šešiasdešimt pirmi (5 tšk.).

DVIRAČIAI. Po pirmojo Prancūzijoje vykstančių tarptautinių "La Route de France" dviratininkių lenktynių etapo "Safi-Pasta Zara Titanedi" komandos narė Diana Žiliūtė išsaugojo lyderės poziciją. 108,2 kilometro lietuvė įveikė per 2.58:24 ir tik finišo tiesiojoje į priekį praleido vokietę Iną Teutenberg bei australę Rochellę Gilmore ir užėmėją trečią vietą. Šešta pirmajame etape finišavo Edita Ungurytė ("USC Chirio Forno d'Asolo"). Bendrojoje lenktynių įskaitoje pirmaujanti D.Žiliūtė (3.04:25) tik sekunde lenkia antrojoje vietoje esančią rusę Svetlaną Bubenkovą bei trimis sekundėmis - trečiąją poziciją užimančią vokietę Iną Teutenberg.

Į KĖDAINIUS. Lietuvos krepšinio lygoje rungtyniaujančio Kėdainių klubo "Nevėžis" naujuoju treneriu tapo Nerijus Zabarauskas. Netrukus 37-ąjį gimtadienį švęsiantis jonavietis su šia ekipa pasirašė metų kontraktą su galimybe jį pratęsti dar metams. Praėjusį sezoną N.Zabarauskas treniravo Vilniaus "Sakalų" komandą, tačiau po čempionato išsiskyrė su finansinių problemų turinčiu klubu.

SUGRĮŽIMAS. Ohajo Valstijoje (JAV) vykstantį WTA serijos "Western & Southern Financial Group Masters" teniso turnyrą (prizų fondas 2 mln. JAV dolerių) pergale pradėjo po motinystės atostogų į didįjį sportą sugrįžusi buvusi pirmoji pasaulio raketė belgė Kim Clijsters. Prieš pusantrų metų pagimdžiusi dukrytę K.Clijsters pirmajame vienetų varžybų rate 6:4, 6:3 nugalėjo prancūzę Marion Bartoli. O antrajame vakar ji susitiko su šveicare Patty Schnyder.

Tame pačiame turnyre estė Kaia Kanepi pralaimėjo baltarusei Viktorijai Azarenkai - 3:6, 6:7 (2:7).