2009 09 14 0:00

MEDALIAI. Taivane vykstančiose XXI kurčiųjų vasaros olimpinėse žaidynėse aukso medalį pelnė Tomas Kuzminskis. Jis įveikė visus varžovus orientavimosi sporto varžybų ilgojoje trasoje. Sidabras atiteko Vytautui Remeikai. Per moterų varžybas ilgojoje trasoje bronzą iškovojo Adrija Kulbokaitė.

Antrą aukso medalį Lietuvos komandai pelnė šalies vyrų orientacininkų komanda (Vytautas Songinas, V.Remeika ir T.Kuzminskis), sekmadienį pirma įveikusi estafetės rungtį.

PIRMASIS. Aštuoniolikmetis Laurynas Grigelis laimėjo pirmą karjeroje ITF serijos teniso turnyrą. Šeštadienį "AEGON Pro-Series Wrexham" vyrų turnyro, vykstančio Didžiojoje Britanijoje, vienetų varžybų finale 862 vietą reitinge užimantis lietuvis 6:2, 6:3 nugalėjo penktą pagal skirstymą 20-metį britą Davidą Rice'ą, kuris ATP klasifikacijoje užima 680 vietą. Prizų fondą sudarė 10 tūkst. JAV dolerių. L.Grigeliui atiteko 1,4 tūkst. dolerių čekis ir 17 ATP reitingo taškų.

FORMULĖ. "Formulės-1" Italijos "Grand Prix" lenktynes, kurios baigėsi "McLaren" piloto Lewiso Hamiltono avarija per paskutinį ratą, laimėjo "Brawn" atstovas Rubensas Barrichello. Antras finišo liniją kirto jo komandos draugas Jensonas Buttonas, trečias - "Ferrari" lenktynininkas Kimi Raikkonenas.

DEŠIMTAS. Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės varžybų finale Rio de Žaneire (Brazilija) Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas 36 metų Edvinas Krungolcas užėmė dešimtąją vietą (5860 taškų). Justinas Kinderis (5792 tšk.) tarp 33 dalyvių liko 13-as, o Tadas Žemaitis (5568 tšk.) - 22-as.

REPETICIJOS. Lietuvos krepšinio lygos komandos rengiasi sezonui ir žaidžia kontrolines rungtynes. Čekijoje vykstančiame keturių ekipų tarptautiniame vyrų krepšinio turnyre, skirtame Nymburko krepšinio 80-mečiui, Vilniaus "Lietuvos rytas" 68:82 pralaimėjo Berlyno "Albai" (Vokietija), o kovodamas dėl trečiosios vietos 80:64 įveikė Belgrado "Crvena zvezdą" (Serbija). Šalies vicečempionas Kauno "Žalgiris" namie 79:73 nugalėjo Ukrainos krepšinio lygos čempionę Krivoj Rogo "Krivbasket" komandą. "Šiauliai" savo arenoje 87:101 turėjo pripažinti Rygos VEF pranašumą, o Kėdainių "Nevėžis" svečiuose 83:77 įveikė Panevėžio "Techasą".