2009 10 13 0:00

MARATONAS. Tradicinio Čikagos (JAV) maratono nugalėtoju sekmadienį tapo olimpinis čempionas 22 metų Sammy Wanjiru iš Kenijos (2.05:41), anksčiau laimėjęs ir Londono maratoną. Kenas viena sekunde pagerino nuo 1999 metų marokiečiui Khalidui Khannouchi priklausiusį Čikagos maratono rekordą. Moterų grupės nugalėtoja tapo 31 metų rusė Lilija Šobuchova (2.25:55). Tarp daugiau nei 30 000 bėgikų, baigusių 42 km 195 m Čikagos maratono distanciją, buvo 13 lietuvių, iš jų geriausiai pasirodęs Robertas Zaicevas (2.42:04) finišavo 203-ias.

NUGALĖTOJAI. Kinijos sostinėje pasibaigusio tarptautinio "China Open" teniso turnyro moterų varžybų nugalėtoja tapo 24-erių rusė Svetlana Kuznecova, finale 6:2, 6:4 nugalėjusi lenkę Agnieszką Radwanską. Be pagrindinio prizo, laimėtojai įteiktas 775 500 JAV dolerių čekis. Vyrų varžybų nugalėtoju tapo 22-ejų serbas Novakas Džokovičius, finale 6:2, 7:6 (7:4) įveikęs metais jaunesnį kroatą Mariną Čiličių.

ŠACHMATAI. 25-ajame Europos šachmatų klubų taurės turnyre Makedonijoje 13 vietą vyrų turnyre su 9 taškais iš 14 galimų užėmė Kauno "Margirio" komanda, o Lietuvos čempionas Vilniaus šachmatų ir bridžo klubas (6 tšk.) tarp 54 ekipų liko 36-as. Turnyro nugalėtoju su 14 taškų tapo visas septynias pergales iškovojęs Saratovo "Ekonomist-SGSEU-1" (Rusija) klubas. Moterų turnyre (11 ekipų) penktąją vietą su 9 taškais iš 14 galimų užėmė Viktorijos Čmilytės atstovaujamas "T-com Podgorica" (Juodkalnija). Lietuvos šachmatininkės rezultatas - 4 taškai iš 6 galimų - buvo tryliktas tarp 51 dalyvės.

SMUKTELĖJO. Naujame planetos tenisininkių (WTA) reitinge 23-ejų Lina Stančiūtė su 247 įskaitiniais taškais iš 197 vietos smuktelėjo į 219-ąją. Per savaitę ji prarado 40 taškų, tačiau rengiant naują tenisininkių klasifikacijos lentelę dar nebuvo įskaityti turnyre Didžiojoje Britanijoje lietuvės pelnyti taškai. Naująja WTA reitingo lydere tapo amerikietė Serena Williams (7945 tšk.), penkiais taškais aplenkusi rusę Dinarą Safiną (7940 tšk.).

ENERGIJA. Ketvirtą pergalę aštuntose atvirojo Latvijos ledo ritulio čempionato reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo ir šešių komandų turnyre į trečiąją vietą iš ketvirtosios pakilo Elektrėnų "Energijos" (12 tšk.) komanda. Ji sekmadienį namie 12:4 (4:1, 2:1, 6:2) sutriuškino autsaiderių ekipą "HK Ogre" (3 tšk.).