2010 01 26 0:00

TENISAS. Atvirajame Australijos teniso čempionate vakar paaiškėjo visų ketvirtfinalių varžovai. Moterų turnyro aštuntfinalyje baltarusė Viktorija Azarenko (7) vakar 4:6, 6:4, 6:0 šventė pergalę prieš rusę Verą Zvonariovą (9) ir ketvirtfinalyje susikaus su titulą ginančia amerikiete Serena Williams (1). Serenos sesuo Venus Williams (6) pirmadienį nugalėjo italę Francescą Schiavonę (17) - 3:6, 6:2, 6:1 ir kitame etape susitiks su Kinijos tenisininke Li Na (16). Pastaroji aštuntfinalyje 6:4, 6:3 eliminavo lenkų kilmės Danijos atstovę Carolinę Wozniacki (4). Kitų moterų ketvirtfinalių varžovės: Justin Henin (Belgija) - Nadežda Petrova (19), Jie Zheng (Kinija) - Marija Kirilenko (Rusija).

Vyrų turnyro aštuntfinalyje 2008 metų Australijos čempionas serbas Novakas Džokovičius (3) įveikė lenką Lukaszą Kubotą 6:1, 6:2, 7:5 ir kitame etape kausis su prancūzu Jo Wilfriedu Tsonga (10), kuris įveikė ispaną Nicolasą Almagro (26) - 6:3, 6:4, 4:6, 6:7 (6:8), 9:7. Šveicaras Roger Federeris (1) pirmadienį 6:2, 6:3, 6:4 nugalėjo australą Lleytoną Hewittą (22) ir ketvirtfinalyje žais su rusu Nikolajumi Davydenka (6). Šis aštuntfinalyje laimėjo prieš ispaną

Fernando Verdasco (9) - 6:2, 7:5, 4:6, 6:7 (5:7), 6:3. Kitų ketvirtinalio susitikimų varžovai: Andy Doddickas (7, JAV) - Marinas Ciličius (14, Kroatija), čempiono titulą ginantis Rafaelis Nadalis (2, Ispanija) - Andy Murray'us (5, Didžioji Britanija).

ORIENTAVIMOSI SPORTAS. Savaitgalį Visagine vyko Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas sprinto ir vidutinėje trasose. Sprinto varžybų nugalėtojais tapo daugkartinė šalies čempionė ignalinietė Ramunė Arlauskienė ("Būdakalnis") ir vilnietis Vitalijus Petrulis ("Perkūnas"). Tie patys sportininkai čempionų vardus iškovojo ir vidutinėje trasoje.

TINKLINIS. Lietuvos vyrų tinklinio pirmenybėse ketvirtą pergalę iškovojo bei naujuoju šešių komandų turnyro lyderiu tapo Kelmės klubas "Antivis-Etovis" (14 tšk.), užvakar namie 3:0 (25:18, 25:21, 25:20) įveikęs čempionės titulą ginančią penktąją vietą užimančią Vilniaus komandą "Flamingo Volley" (6 tšk.). Antra žengia Šiaulių ekipa "Elga Startas" (13), trečia - Vilniaus "Ąžuolas" (11), ketvirta - Panevėžio "KKSC-Naujoji Agluona" (8), šešta - Vilniaus VGTU-MRU (2).

Šalies moterų tinklinio čempionate penktą pergalę dešimtose rungtynėse šventė ketvirtąją vietą užimanti Kelmės VJSM (15 tšk.) komanda, namie 3:0 (31:29, 25:15, 25:17) laimėjusi prieš šeštojoje pozicijoje esančią Klaipėdos ekipą "Orasvydis" (11). Aštuonių komandų turnyre pirmauja Vilniaus "SM Tauras VTC" (18 tšk.), antra - Kauno "Heksa" (16 tšk.), trečia - Lietuvos jaunių rinktinė (15).

FUTBOLAS. Afrikos futbolo čempionate Angoloje sekmadienį vietas pusfinalyje užsitikrino Ganos bei Alžyro rinktinės. Pirmoji 1:0 (1:0) laimėjo prieš Angolą, o Alžyras po pratęsimo 3:2 (1:1, 2:2) nugalėjo Dramblio Kaulo Krantą. Likusių dviejų ketvirtfinalių varžovės vakar buvo Zambija ir Nigerija bei titulą ginantis Egiptas ir Kamerūnas.