2010 03 03 0:00

PLAUKIMAS. Tekančios saulės šalies sostinėje Tokijuje įvyko atvirosios Japonijos plaukimo pirmenybės 25 m ilgio baseine, kuriose dalyvavo 26 šalių atstovai. Tarp pakviestųjų pasaulio rekordininkų, olimpinių žaidynių bei planetos čempionato prizininkų buvo ir Lietuvos atstovas - pasaulio čempionato bronzinis prizininkas (200 m krūtine) anykštėnas Giedrius Titenis. Pirmą dieną plaukdamas 100 m krūtine lietuvis sugaišo 1:01,56 ir užėmė 40 vietą. Antrą dieną Giedrius savo mėgstamoje rungtyje - 200 m krūtine - liko 74-as (2:17,87), o 50 m krūtine nuplaukė ne ką geriau - per 29,23 sek. ir tenkinosi 70 vieta. Gal aklimatizacija...

ULTIMATUMAS. Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pirmadienį paragino atsistatydinti pareigūnus, kurie buvo atsakingi už šalies olimpiečių pasirengimą. Mat Rusija itin nesėkmingai pasirodė ką tik pasibaigusiose žiemos žaidynėse Vankuveryje - pagal pelnytų aukso medalių kiekį (iš viso iškovota 15 medalių - 3 aukso, 5 sidabro ir 7 bronzos) šalių rikiuotėje didžioji valstybė užėmė tik 11 vietą. Prieš ketverius metus Turino olimpiadoje Rusija iškovojo 22 medalius, iš jų 8 - aukso.

"Atsakingi asmenys turės atsistatydinti, - sakė D.Medvedevas pirmadienį per susitikimą su valdančiosios partijos "Vieningoji Rusija" vadovybe. - Jei nesugebės, padėsime. Ilgą laiką rėmėmės sovietiniu palikimu. Bet jis išseko. Praradome sovietinio sporto mokyklą, kurios idealizuoti irgi neverta, o naujos sistemos nesukūrėme." Rusija labai susirūpinusi, nes nenori apsijuokti per 2014 metų olimpines žaidynes, kurios vyks garsiajame jos kurorte Sočyje.

ŠACHMATAI. Ketvirtą pergalę 104 dalyvių tarptautiniame šachmatų turnyre "Reykjavik Open 2010" Islandijoje iškovojo Aloyzas Kveinys (ELO koeficientas 2536) ir, surinkęs 5 taškus iš 7 galimų, iš 26 vietos pakilo į 14-ąją. Vienvaldis turnyro lyderis - Ivanas Sokolovas (2649) iš Bosnijos ir Hercegovinos (6 tšk.). Turnyro nugalėtojas paaiškės šiandien po devynių ratų varžybų šveicariška sistema.

STUDENTAI. Pirmadienį sužaistos ketverios Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) reguliariojo sezono XVII turo rungtynės, po kurių 9 komandų turnyro lydere tapo pergale reguliarųjį sezoną baigusi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipa. Ji 89:80 įveikė Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) studentus ir, surinkusi 27 taškus, vienu lenkia Kauno technologijos (KTU) ir Vytauto Didžiojo (VDU) universitetų auklėtinius. KTU pirmadienį Kauno derbyje 73:87 pralaimėjo titulą ginančiam VDU, Šiaulių universitetas (ŠU) svečiuose 74:72 įveikė Mykolo Romerio universiteto (MRU) penketuką, o Klaipėdos universitetas (KU) išvykoje 80:71 nugalėjo Lietuvos kūno kultūros akademiją (LKKA).