2010 04 29 0:00

SENSACIJA. Italijos sostinėje vykstančio ATP "Masters" serijos vyrų teniso turnyro "Internazionali BNL d'Italia" (prizų fondas 2 mln. 227 tūkst. eurų) šešioliktfinalyje sensacingą pergalę šventė 21-erių latvis Ernestas Gulbis (ATP klasifikacijoje - 40 vieta). Jis nugalėjo turnyro favoritą šveicarą Roger Federerį - 6:2, 1:6, 7:5.

BRONZA. Nacionalinės krepšinio lygos čempionato bronzą iškovojo "Mažeikių" krepšininkai. Per ketvirtas mažojo finalo rungtynes jie svečiuose 86:66 nugalėjo Pakruojo "Merestą" ir laimėjo seriją 3:1. Finalo serijoje Jonavos "Triobet Malsta" 68:63 įveikė Palangos "Naglį-Adakrį" ir sušvelnino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1:4.

ČEMPIONAS. Baigėsi finalinis Lietuvos sportinio pokerio federacijos Inauguracinio turnyro etapas. Pirmuoju čempionu tapo Viktoras Vainutis. Jo finalinė kova truko beveik 7 valandas.

KAVALIERIAI. Per penktas Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynes reguliariojo sezono nugalėtojas Klivlendo "Cavaliers" su Žydrūnu Ilgausku antradienį namie 96:94 (27:26, 28:22, 18:23, 23:23) nugalėjo Čikagos "Bulls" krepšininkus ir, seriją laimėjęs 4:1, iškopė į konferencijos pusfinalį. Ten žais su Bostono "Celtics" komanda, kuri irgi 4:1 eliminavo Majamio "Heat" krepšininkus. Antradienio rungtynėse lietuvis buvo registruotas, tačiau nerungtyniavo.

PAKILO. Ketvirtą kartą šiemet paskelbtame Tarptautinės futbolo federacijų asociacijos pasaulio rinktinių reitinge Lietuvos nacionalinė komanda beveik per mėnesį iš 58 vietos pakilo į 48-ą (616 tšk.). Lietuvos rinktinė aplenkė Venesuelą, Suomiją, Bosnija ir Hercegoviną, Burkina Fasą, Malį, Tunisą, Vengriją, Šiaurės Airiją, Austriją ir Boliviją. Lyderės poziciją prarado į antrąją vietą smuktelėjusi Europos čempionė Ispanija (1565 tšk.). Po pusės metų pertraukos lydere tapo penkiskart pasaulio čempionė, Konfederacijų taurės turnyro nugalėtoja Brazilija (1611 tšk.).

MOTERYS. Per antras Rusijos moterų krepšinio superlygos A diviziono mažojo finalo rungtynes Algirdo Paulausko treniruojama Kursko "Dinamo" namie 74:77 pralaimėjo Orenburgo ekipai "Nadežda" ir seriją baigusi 0:2 liko ketvirta.