2010 05 17 0:00

ČEMPIONAS. Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionu tapo Klaipėdos "Žemaitijos Dragūnas" (46 tšk.), šeštadienį per XXVII turo rungtynes namie 31:26 (11:14) įveikęs iki pat paskutinio turo pirmavusius bei sidabrą iškovojusius Kauno "Lūšies" (46 tšk.) rankininkus. 9 įvarčius nugalėtojams pelnė Remigijus Vaičikauskas, 7 - Dainius Matutis, iš kauniečių sėkmingiausiai žaidė Vaidas Drevinskas (10).

"Tokios rankinio šventės Klaipėdoje dar nebuvo - ir tai yra svarbiausia. Mes šį sezoną iškovojome du titulus - LRT Didžiąją taurę ir Lietuvos rankinio lygos čempionų vardus. Gal daug kam tai buvo netikėta, tačiau mes nuosekliai siekėme tikslo ir šiandien džiaugiamės nuostabiu Klaipėdai rankinio sezonu", - po paskutinių rungtynių teigė čempionų ir vienas iš Lietuvos vyrų rinktinės trenerių Artūras Juškėnas.

Paskutinį kartą Lietuvos čempionais klaipėdiečiai - tuomet komanda vadinosi "Maistas" - tapo 1989 metais. Iš viso Klaipėdos vyrų rankinio komanda šalies čempione iki šio sezono tapo tris kartus - 1985, 1986 ir 1989 metais.

Bronza tenkinosi čempionės titulą praradusi Kauno "Granito-Gajos-Kario" (42 tšk.) komanda, namie 41:35 (16:19) įveikusi Panevėžio "Grifo-KKSC" (7 taškai) rankininkus.

Galutinė Lietuvos vyrų rankinio lygos lentelė:

1. Klaipėdos "Žemaitijos Dragūnas" 46 tšk.

10. Utenos HC "Utena" 2

REVANŠAS. Teniso turnyro "Mutua Madrilena Madrid Open" Madride vyrų varžybų, kurių prizų fondą sudaro 2,835 mln. eurų, ketvirtfinalyje 21 metų latvis Ernestas Gulbis 6:3, 1:6, 4:6 nusileido pirmajai pasaulio raketei 28-erių šveicarui Roger Federeriui. Mačas truko 1 val. 54 min. Taip R.Federeris atsirevanšavo latviui už pralaimėjimą, patirtą balandžio pabaigoje Romoje vykusiame turnyre.

ĖJIKĖS. Meksikoje vykstančiose XXIV pasaulio sportinio ėjimo taurės varžybose dalyvauja ir Lietuvos komanda, kuri šį kartą mažiausia per visą laiką nuo 1992 metų - joje tik dvi sportininkės. Moterų 20 km distancijoje Kristina Saltanovič finišavo dvylikta (1:36:28), o Brigita Virbalytė - dvidešimt devinta (1:42:05). Kristinai tai buvo jau aštuntosios pasaulio taurės varžybos. Iki šiol aukščiausią vietą - 17 - ji buvo užėmusi prieš dvejus metus Čeboksaruose.

FINALE. Lenkijos vyrų krepšinio čempionato reguliariojo sezono nugalėtoja bei titulą ginanti Tomo Pačėso treniruojama Gdynės "Asseco Prokom" ekipa per trečias pusfinalio rungtynes išvykoje 78:70 (16:13, 25:16, 15:15, 22:26) nugalėjo Sopoto "Trefl" klubą ir laimėjo seriją 3:0.

LEDAS. Pergalingai pasaulio ledo ritulio čempionate Vokietijoje žaidžia titulą ginanti Rusijos rinktinė. Ji 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) nugalėjo Vokietijos ledo ritulininkus ir tapo E grupės lydere. Per kitas grupės rungtynes suomiai 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) įveikė autsaiderius baltarusius, o Danijos rinktinė 6:0 (6:0, 0:0, 0:0) nepasigailėjo slovakų.

F grupėje pirmauja Šveicarijos ekipa, 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) privertusi pasiduoti Čekijos ledo ritulininkus. Per kitus grupės susitikimus Švedijos ekipa 4:2 (3:1, 0:0, 1:1) įveikė Latvijos ledo ritulininkus, o planetos vicečempionė bei Vankuverio žiemos olimpiados aukso medalininkė Kanados rinktinė net 12:1 (1:1, 7:0, 4:0) šventė pergalę prieš norvegus.